Şu nazik durumda Bağdat Şam Tahran ve Moskova’da gündeme giren Bahçeli söylemi

Türk Silahlı Kuvvetleri, İdlib’e giriyor. İran ve Rusya ile anlaşmış, ortak askerî harekât yapıyor. Suriye ve Irak da bu anlaşmanın içinde. Türk Silahlı Kuvvetleri açısından hedef...

Türk Silahlı Kuvvetleri, İdlib’e giriyor. İran ve Rusya ile anlaşmış, ortak askerî harekât yapıyor. Suriye ve Irak da bu anlaşmanın içinde. Türk Silahlı Kuvvetleri açısından hedef, İdlib’in içiyle sınırlı değil. Afrin’deki PKK/PYD de etkisiz hale getirilecek ve Suriye’nin kuzeyindeki terör koridoru ortadan kaldırılacak. Böylece Suriye’nin toprak bütünlüğü sağlanacak ve Irak’ı bölme planına da ağır darbe indirilecek.

OLAYIN CİDDİYETİ

Bu koşullarda en önemli sorun nedir?

Türkiye ile ortak harekât yaptığı ülkeler arasındaki birlikteliği güçlendirmek.

İşte bu durumda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 5 bin ülkücüyle Kerkük Musul’a müdahale söyleminde ısrar ediyor. Şu anda Bağdat, Şam, Tahran, Moskova gibi başkentlerde konuşulan olay bu. Oralarda Türkiye’nin güvenilmez olduğunu propaganda eden Atlantik fitnecileri arayıp da bulamadıkları malzemeye kavuştular.

Devlet Bahçeli’yi ciddiye almayalım ama Türkiye ile silah arkadaşları arasında yaratmak istediği güvensizlik ciddî. Ve bu fitnenin Türkiye’de hiçbir güç tarafından desteklenmediğinin komşu devletlere anlatılması, hatta dünya kamuoyuna duyurulması gerekiyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yargıtay açılışında Biden’a hizmet eden dua 13 Eylül 2021 | 1.484 Okunma Taliban üzerine sorulara yanıtlar 10 Eylül 2021 | 886 Okunma Siz o romanların neresindesiniz 09 Eylül 2021 | 282 Okunma Ne mutlu Türk milletine: 30 Ağustos Ateşi Afganistan’dan Parlıyor 30 Ağustos 2021 | 133 Okunma Bağışlar Vatan Partisi’ne Vatan Partisi İktidara! 08 Temmuz 2021 | 168 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar