Döner partisi ve ters kelepçe

Patiswiss adlı şirketin sahibinin bir müşteri şikayetine verdiği yanıt gündemi salladı. Nasıl sallamasın? Patron kadın, tek suçu “falan parti numaralı çikolatanızda küf çıktı”...

Patiswiss adlı şirketin sahibinin bir müşteri şikayetine verdiği yanıt gündemi salladı. Nasıl sallamasın? Patron kadın, tek suçu “falan parti numaralı çikolatanızda küf çıktı” demek olan müşteriye bir kamyon hakaret ve tehdit ile yanıt veriyor. Koskoca “CEO’da” öyle bir üslup var ki Sulukule’deki mahalle kavgalarını gölgede bırakır.

“Yüksek tahsilli CEO’nun mesajında imla hatası mı daha çok yoksa hezeyan mı” diye sorarken, bu kez de hakkındaki tuhaflıklar konuşulmaya başladı. Şirket, nasıl olmuşsa olmuş, üç beş yıl içinde bir tepsi kekten Türkiye’nin en büyük çikolata fabrikasına dönüşmüştü! Çalışanların anlattıkları ise gerçekten korkunçtu. Yasal hakların kullanımına tahammülü olmayan patron Hanım, şirketini deyim yerinde ise “kocasının çiftliği” gibi yönetiyordu.

Tepkiler çığ gibi büyüyünce önce kabahatinden büyük bir özür diledi, baktı olmuyor “istifa ediyorum” dedi. Tam bir komedi! Adını CEO koymuşlar ya hani, güya şirket yönetimini bırakmış oluyor. Ulan sizin CEO dediğiniz bildiğiniz şirket patronudur işte, kimi yiyorsunuz? Patron şirketten istifa falan etmez, çok pişmansan kaparsın dükkanı olur biter.

İşin beni en çok güldüren taraf ise, ortaya dökülen iletişim uzmanlarının, yönetici danışmalarının abuk yorumları. Bir tanesi aynen şöyle diyor: “gördünüz mü doğu iletişimin ne kadar önemli olduğunu, devasa bir markanın değeri bile bir anda sıfırlanabiliyor”.

İyi de arkadaş, ortada yanlış iletişim yok ki. Kadın gayet doğru iletişim kuruyor, karakteri neyse aynen o şekilde yanıt veriyor. Sorun şirketin iletişim dili değil, iş ahlakı. Ahlak sahibi işletme, müşterinin velinimet olduğunu bilir, ürününe, işine ona göre özen gösterir. Bir patronun seviyesi, velinimetine küfür edebilecek kadar düşüyorsa orada ahlaka dair bir sorun var demektir.

Boykot gibi teşebbüslerden pek ümidim yok ama, ben kendi adıma bundan böyle Patiswiss ve yan şirketlerinin hiçbir ürününü almayacağım, satan yerleri de elimden geldiğince uyarıp boykot edeceğim. Bunu kendi onurum için yapıyorum. Helal parası ile alışveriş yapıp bir de üstüne hakaret işitmeye razı olana salak denir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Milletvekillerine Açık Mektup 22 Mayıs 2024 | 817 Okunma Gazeteciler ve geziler… 20 Mayıs 2024 | 867 Okunma CHP iktidarı için darbe planı 17 Mayıs 2024 | 2.983 Okunma Bir tuhaf darbe teşebbüsü! 15 Mayıs 2024 | 5.439 Okunma CHP övgüleri kabak tadı verdi 13 Mayıs 2024 | 2.058 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar