Uğur Dündar’ın babalık davası

Sözcü yazarı Uğur Dündar gündemden düşmüyor. Cumhuriyet yazarı Barış Terkoğlu da topa girdi ve "Uğur Dündar'ın babalık davası" yazısıyla olup bitene ışık tutmaya çalıştı. Terkoğlu mahkeme kayıtlarını okurlarıyla paylaştı.

Televizyonu açıyorum Uğur Dündar. Kapatıyorum Uğur Dündar. Gördü mü, sevdi mi, birlikte oldu mu... İki genç öpüşse tokatla muhafazakârlık dersi verecek ıstakoz medyasının yattılı kalktılı programlarının konusu bu.

Peki mahkeme dosyasının içinde ne var?

Her şeyi, D.G’nin avukatının, Uğur Dündar aleyhine 18 Mayıs 2022’de Isparta Aile Mahkemesi’ne verdiği dilekçe başlattı. Konu “soy bağının tespiti” idi:

Suphiye Orancı ve davalı (Dündar), 1985’te İzmir’de tanışmışlar ve birliktelik yaşamışlardır. Bu duygusal beraberlikleri devam etmiş ve bu süreçte cinsel birliktelik yaşanmıştır. Müvekkilin annesi yaşanan bu cinsel birliktelikten hamile kalmış, 12 Ocak 1986 tarihinde müvekkil dünyaya gelmiştir.”

D.G’nin iddiasının delili var mı? D.G’nin avukatı, tanık getirebileceklerini söylemiş. Mahkemeye sunmasa da Dündar’ın bir gazete röportajında “Günün birinde bir kadının kucağında çocuğu ile çıkıp ‘Uğur Dündar beni iğfal etti’ diyeceğinden korkuyorum” dediğini ifade etmiş.

Bir ek daha yapmış: “Davalı taraf ile her türlü iletişim yolu denenmek suretiyle ve dava yolunda her iki tarafın yıpranmaması adına tüm iyi niyetimizle davaya konu olaya ilişkin görüşme sağlanmaya çalışılmıştır.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Güle güle terörist! 23 Mayıs 2024 | 3.871 Okunma Yok artık daha neler göreceğiz 20 Mayıs 2024 | 2.532 Okunma Darbe mi yoksa darbe bahane mi? 16 Mayıs 2024 | 5.130 Okunma Adalet mafyanın temelidir! 13 Mayıs 2024 | 1.250 Okunma Tepedekilerin ölüm dağıtan çocukları 09 Mayıs 2024 | 1.173 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar