Romantizmi her güne nasıl yayabiliriz?

Bir ‘Sevgililer Günü’nü daha geride bıraktık. Çiçekler, hediyeler alındı, yemeklere çıkıldı, eğlence yerlerine gidildi, romantik anlar yaşandı. Ama asıl mesele romantizmi sadece bir gün...

Bir ‘Sevgililer Günü’nü daha geride bıraktık. Çiçekler, hediyeler alındı, yemeklere çıkıldı, eğlence yerlerine gidildi, romantik anlar yaşandı. Ama asıl mesele romantizmi sadece bir gün değil her gün yaşayabilmek. Bu konuda gelen sorulara toplu bir cevap veriyorum.

İLİŞKİYİ ÖNEMSEYİN

Zaman geçtikçe önceliklerimiz yer değiştirir. Başka başka şeyler ilişkimizin önüne geçmeye başlar. Buna izin vermemelisiniz. Sevgiliniz sizin için hâlâ en değerli insandır. Sosyal varlıklarız, elbette hayatımızda iletişimde olacağımız insanlar olacaktır. Ama hiçbiri, sevgilimizden daha öncelikli olmamalıdır.

DUYGULARI SAKLAMAYIN

İlişkinin başında kolaylıkla söylenen sevgi sözcükleri ilerleyen zamanlarda azalır. Önceleri “Seni seviyorum”a verilen cevap “Ben seni daha çok seviyorum” gibi vurucu bir cümle olurken, daha sonra “Ben de...” demekle yetinilir. “Seni seviyorum” cümlesinin sihrine inanın. Cümleler aşkınızı besler.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
'Sen de beni aldat' diyor 01 Mart 2022 | 293 Okunma Sadakatsiz bir adam, cesaret bekleyen kadın 27 Şubat 2022 | 131 Okunma Senin mutluluğun benim mutluluğum 24 Şubat 2022 | 145 Okunma 3 aylık evliyken eşim beni aldattı 22 Şubat 2022 | 799 Okunma İhanet edip de yakalanmayan kimse yoktur 20 Şubat 2022 | 327 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar