Senin mutluluğun benim mutluluğum

Mehmet Erdem’in Hürriyet’ten Hakan Gence ile yaptığı röportajda söylediği bir söz çağımızın mottosu olmalı bence. Mehmet Erdem şöyle diyor: “Ben tek başına mutlu olunabileceğine...

Mehmet Erdem’in Hürriyet’ten Hakan Gence ile yaptığı röportajda söylediği bir söz çağımızın mottosu olmalı bence. Mehmet Erdem şöyle diyor:

“Ben tek başına mutlu olunabileceğine inanmıyorum. Herkes total mutluluğun biraz da başkalarının mutluluğuyla ilintili olduğunu anlayabilse daha rahatlayacağız.” Altına imzamı attığım bu görüşe biraz katkı yapmak isterim.

İşte bunları yaşamamak için başkalarının mutluluğuyla da ilgilenmeli insan. “Hayatınızı başkalarının mutluluğuna adayın” demiyorum ama hayatımızdaki insanların mutlu olmasını sağlamak için yapabileceklerimiz varsa bunları yapmaktan kaçınmamamız gerekiyor.

Bizim için çok önemsiz olan bir telefon konuşması, bir mesaj, bir kahve içimi buluşma, o insanı tahmin edemeyeceğimiz kadar mutlu eder. Ve inanın bana, bu olay size de mutluluk olarak yansır. Onlara iyi gelen her şey, size de iyi gelir. Tam bu yazıyı yazarken Twitter’da sevgili Şenay Düdek’in bir tweetine rastladım. Prof. Dr. Arif Verimli ile bir diyaloğunu yazmış Şenay.

Arif Verimli: “İnsanlara en iyi gelen ilaç ilgi ve sevgidir.” Şenay Düdek: “Peki hocam işe yaramazsa?” Arif Verimli: “Dozunu arttırın o zaman...”

İHANET SARMALI

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
'Sen de beni aldat' diyor 01 Mart 2022 | 298 Okunma Sadakatsiz bir adam, cesaret bekleyen kadın 27 Şubat 2022 | 136 Okunma Senin mutluluğun benim mutluluğum 24 Şubat 2022 | 148 Okunma 3 aylık evliyken eşim beni aldattı 22 Şubat 2022 | 806 Okunma İhanet edip de yakalanmayan kimse yoktur 20 Şubat 2022 | 331 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar