3 aylık evliyken eşim beni aldattı

Evleneli daha 3 ay oldu. Eşimin beni aldattığını öğrendim. Oysa evdeyken gayet mutlu, beni sevdiğini söyleyen, üzerime titreyen bir adam bu. Telefonunda öyle mesajlar yakaladım ki beynimden vurulmuşa döndüm. Aslında bu...

Evleneli daha 3 ay oldu. Eşimin beni aldattığını öğrendim. Oysa evdeyken gayet mutlu, beni sevdiğini söyleyen, üzerime titreyen bir adam bu. Telefonunda öyle mesajlar yakaladım ki beynimden vurulmuşa döndüm. Aslında bu evliliği zoraki yürütüyormuş, keşke evlenmesiymiş falan... O zaman neden benmle evlendi? Madem evlendi neden aldatıyor? G.Z.

Yeni evli birinin aldatmasının en büyük sebebi, evliliğini nasıl yaptığıyla ilgilidir. Örneğin aile zoruyla evlenmişse, geçmişteki bir ilişkiyi unutmak ya da ondan intikam almak için evlenmişse, sırf “Artık evlenme zamanım geldi” diyerek evlenmişse, cok aşık olup alel acele evlenmişse, evliliğini özellikle maddi konularda yalanlar üzerine kurmuşsa, büyük beklentilerle evlenip hayal kırıklığına uğramışsa, eşler arasında cinsel uyumsuzluk varsa, geçmişindeki ilişkilerde aldatma alışkanlığı varsa, çok uzun süren flört ya da nişanlılık döneminden sonra evlenilmişse, ya da sosyal medya bağımlılığı varsa aldatma olasılığı yüksektir.

ERKEKLER ARTIK MİDEMİ BULANDIRIYOR

Aldatılmış bir kadınım. Hayata dönmek için arkadaş ortamlarına giriyorum. Fakat erkeklerin davranışları beni delirtiyor. Üstelik bunların hepsi evli. Benim yanımda eşlerine ‘Canım, cicim, aşkım’ demeler, sarılmalar öpmeler. Ama sonra telefonuma ‘Senden çok etkilendim, görüşelim’ diye mesaj yazmalar... Midem bulanıyor artık. İşte bunları gördükçe erkeklere de kadınlara da güvenim sıfırlanıyor. H.S.

Bir kere ‘Güven’in yeniden tanımlanmasında fayda var. Bir kez aldatılan kişi artık bilecektir ki; hayatta ‘mutlak güven’ diye bir şey yoktur. Bir insana sonsuz güven duymak imkansızdır. Sonuç olarak aldatmayla ilgili kafamızda yer alan yanlış inançları bir kenara bırakmak kendi durumumuza odaklanmak bu durumdan edindiğimiz deneyimleri değerlendirmemiz gerekir. Aldatmayı genellemek yerine her ilişki içinde farklı yaşanacağına inanmak, aldatılma sürecini daha kolay atlatmamıza yardımcı olur. Aldatılma her ilişkinin korkulu rüyası olsa da bu durumla başa çıkma yöntemlerimiz bizi daha güçlü ve olumlu bireyler haline getirebilir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
'Sen de beni aldat' diyor 01 Mart 2022 | 298 Okunma Sadakatsiz bir adam, cesaret bekleyen kadın 27 Şubat 2022 | 136 Okunma Senin mutluluğun benim mutluluğum 24 Şubat 2022 | 148 Okunma 3 aylık evliyken eşim beni aldattı 22 Şubat 2022 | 805 Okunma İhanet edip de yakalanmayan kimse yoktur 20 Şubat 2022 | 331 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar