Siz hepiniz, ben tek

Binali Yıldırım, rakip sahalardan bile galibiyetle çıkacağına çok emin olsa gerek ki, arabasının plakasında bile "CHP" yazan, CHP adayını şimdiye dek üç kez canlı yayında ağırlamış olan muhalif gazeteci İsmail Küçükkaya'nın moderatörlüğünde tartışmayı kabul etti.

Gözler şimdi pazar gecesi gerçekleşecek bu müsabakaya çevrilmişken, Yıldırım'ın "siz hepiniz, ben tek" duruşunun aslında seçimin başından beri var olan gerçekliğe de bir cevap olduğunu düşünüyorum.
Düşünsenize, muhalefetin adayını ülkenin açık ara en zengin holding patronu ve ailesi tüm varlığıyla destekliyor.
Ziyaret ediyor, localarda baş köşeye oturtuyor, özel jetlerini tahsis ediyorlar.
Öte yandan darbe gecesi yüzlerce vatandaşımız bombalanıp öldürülürken çıtını çıkarmayan koca bir şarkıcı-oyuncu tayfası, dakikalar içinde örgütlenip aynı sloganı yazarak kampanyanın gönüllü öncülerinden oluyorlar. Yetmiyor, para bağışında bulunuyorlar, çağrılar yayınlıyorlar.
Amerika'nın en önde gelen gazetesi Washington Post, sayfalarını ilk kez bir ülkenin belediye başkan adayına açıyor ve uzunca bir makale ile Amerikan halkına ve dünyaya taraflı bakış açısını ulaştırmasını, global ölçekte aktörleşmesini sağlıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP’nin ‘mektup’larını ne yapacağız? 18 Ekim 2019 | 3.197 Okunma NATO ve biz 16 Ekim 2019 | 2.903 Okunma Rusya ile baş başa... 15 Ekim 2019 | 2.949 Okunma Mevzu büyük, ABD masadan kalkıyor 14 Ekim 2019 | 4.047 Okunma Sizinleyiz! 11 Ekim 2019 | 2.608 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar