Hamas bunu neden yaptı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan günlerdir beklenen grup toplantısında yaptığı açıklamalarla hem Türkiye'de hem de dünyada büyük ses getirdi. Ayrıca 7 Ekim Aksa Tufanı Harekâtı sonrası sürekli Hamas...

Cumhurbaşkanı Erdoğan günlerdir beklenen grup toplantısında yaptığı açıklamalarla hem Türkiye'de hem de dünyada büyük ses getirdi.
Ayrıca 7 Ekim Aksa Tufanı Harekâtı sonrası sürekli Hamas ve Filistinlileri suçlayıp seçimler yaklaştıkça Filistin duyarı kasanlara da haddini bildirdi.
"Tek başıma kalsam dahi Allah ömür verdikçe Filistin mücadelesini savunmaya, mazlum Filistin halkının sesi olmaya devam edeceğim" diyen Cumhurbaşkanı, bu açıklamasıyla birlikte 7 Ekim'den hemen sonra dünyada kimsenin sesi çıkmazken yaptığı meydan okumayı da tekrarladı: "Milli Mücadele sırasında Türkiye'deki Kuvayı Milliye ne ise Hamas da işte aynen odur. Bunu söylemenin de bir bedeli olduğunun elbette farkındayız."
Bu açıklamalar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı yakından tanıyanlar için şaşırtıcı değildi.
Filistin hassasiyetini, Birleşmiş Milletler...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Nakba 17 Mayıs 2024 | 222 Okunma Uluslararası Aile Sempozyumu 15 Mayıs 2024 | 111 Okunma İnsanımızı nasıl koruyacağız? 14 Mayıs 2024 | 185 Okunma Euroriyakârlar 13 Mayıs 2024 | 138 Okunma Batı cephesinde yeni bir şey var 10 Mayıs 2024 | 225 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar