Özel’in yeni siyaset tarzı nereye kadar?

CHP Genel Başkanı Özel, grup başkanvekilliği dönemindeki "polemikçi" tarzından farklı bir siyaset üslubu sergiliyor. 31 Mart yerel seçimleri öncesinde başlattığı bu tarzı seçim...

CHP Genel Başkanı Özel, grup başkanvekilliği dönemindeki "polemikçi" tarzından farklı bir siyaset üslubu sergiliyor.
31 Mart yerel seçimleri öncesinde başlattığı bu tarzı seçim sonuçlarını değerlendirirken de devam ettiren Özel'in bunu neden yaptığı ve daha önemlisi nereye kadar sürdüreceği merak ediliyor.
Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın makamına saygı gösteren, randevu isteyen, diyalogdan ve müzakereden bahseden ve kutuplaşmayı bitirmenin faziletlerine değinen bir söylem kullanıyor.
"Beştepe'de de görüşürüm" diyerek CHP'nin eski yaklaşımını terk ediyor.
23 Nisan akşamı TBMM'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP Genel Başkanı dahil bazı genel başkanlarla çay içmesiyle bu süreç yeni bir aşamaya geçiyor.
Özel'in Erdoğan ile görüşme kararlılığı, CHP'nin cumhurbaşkanlığı sistemini sorgulayan politikasını değiştiriyor.
Eski genel başkan Kılıçdaroğlu, "Saray ile müzakere edilmez, mücadele edilir" çıkışını yapsa da Özel, bu söylemini ve siyaset tarzını en azından bir süre daha devam ettirecek.
Anlaşılan...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yeni gelişmeler normalleşmenin seyrini nasıl etkiler? 17 Mayıs 2024 | 1.396 Okunma Değişim ama nasıl? 14 Mayıs 2024 | 312 Okunma Yeni Anayasa tartışması neden kaçınılmaz? 11 Mayıs 2024 | 100 Okunma CHP ve İyi Parti rol mü değiştiriyor? 10 Mayıs 2024 | 280 Okunma Kılıçdaroğlu mirası, Özel’in zorluğu 07 Mayıs 2024 | 250 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar