CHP’nin borçları meselesi

Yerel seçimler sonrası göreve başlayan belediye başkanlarını bir telaş aldı. İmamoğlu ve Yavaş gibi sözlerini unutan belediye başkanları değilseniz, vatandaşa verilen sözleri yerine getirmek için...

Yerel seçimler sonrası göreve başlayan belediye başkanlarını bir telaş aldı. İmamoğlu ve Yavaş gibi sözlerini unutan belediye başkanları değilseniz, vatandaşa verilen sözleri yerine getirmek için çalışmanız gerekiyor. Çalışmak istemiyorsanız yapacağınız basit, "bahane uydurmak."
Nasılsa her söylediğinize balıklama atlayan bir kitleniz ve sizi haklı görmeye hazır rakip parti sempatizanları vardır, çalışacağınıza bahane üretirsiniz. Konu belediye başkanlığı olunca ilk üretilecek bahanelerden biri de belediyenin borca battığı iddiasıdır.
CHP'li Belediye Başkanları da bu yola girdi. Bir örnek vermek gerekirse CHP'nin çiçeği burnunda Beykoz Belediye Başkanı, belediyenin 3 milyar borcu olduğunu iddia etti. Belediyenin bir önceki Belediye Başkanı Murat Aydın ise toplam borcun 1,1 milyar lira olduğunu, bununla birlikte belediyenin gelirlerinin bu borcun çok üstünde olduğunu aktardı. Bu gerçeği CHP'li mevcut belediye başkanı bilmiyor muydu? Elbette ki biliyordu. Çünkü 1,9 milyar Türk lirası hata yapılmayacak kadar büyük bir rakam. Beykoz Belediye Başkanı, belediyenin borç batağında olduğunu iddia ederek iş yapmamanın kolay yolunu buldu.
CHP'li yeni belediye başkanlarının bu...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İHA diplomasisi 21 Mayıs 2024 | 3.048 Okunma Roma’dan sevgilerimiz ve vergilerimizle... 20 Mayıs 2024 | 1.951 Okunma Nakba 17 Mayıs 2024 | 225 Okunma Uluslararası Aile Sempozyumu 15 Mayıs 2024 | 112 Okunma İnsanımızı nasıl koruyacağız? 14 Mayıs 2024 | 185 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar