‘Masum’ askeri öğrenciler!

Geçtiğimiz günlerde, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında TRT Ulus yerleşkesini silah zoruyla işgale kalkışan darbecilerin davası görüldü. Mahkeme kayıtlarına yansıyan bilgilerden bahsetmek istiyorum. ...

Geçtiğimiz günlerde, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında TRT Ulus yerleşkesini silah zoruyla işgale kalkışan darbecilerin davası görüldü. Mahkeme kayıtlarına yansıyan bilgilerden bahsetmek istiyorum.
Örneğin, mahkemeye sunulan bilirkişi raporuna göre bazı sanıkların darbe gecesi defalarca yurtdışından arandığı tespit edildi. Bu aramalar içinde ABD'den gelenlerin çoğunlukta olması dikkat çekti.
Yine eski askeri öğrenci bir tanığın ifadesine göre sanıklardan biri, askeri okulda çok başarılı olduğu için ABD'ye götürüldü. Orada FETÖ elebaşı ile tanıştırıldı. Hatta orada sözde bir "rütbe töreni" gerçekleştirildiği de iddia edildi. Sanıklardan da bir yalanlama gelmedi ve diğer FETÖ'cü sanıklar gibi yurtdışı aramaları da hatırlamadıklarını söylediler.
Kılıçdaroğlu'nun, "Apo'nun heykelini dikeceğiz" diyen Demirtaş'ı, "PKK silah bırakmamalı" diyen...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
DEVA’lının ihanet tarifesi 18 Ocak 2022 | 1.013 Okunma Sabah Gazetesi Yazarı Hilal Kaplan: ''Mavi Zafer günü'' 17 Ocak 2022 | 245 Okunma İntihar ve gençlik 14 Ocak 2022 | 437 Okunma Damattan geline bir adet Keleş! 12 Ocak 2022 | 618 Okunma Yürü be ‘demokrat’ dede 11 Ocak 2022 | 1.032 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar