Türkiye’ye gözdağı

Dolayısıyla Türkiye ile Libya arasındaki bağı denizden kesmeye çalışmak kadar saçma bir şey olabilir mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Geleceğimizi Avrupa’da görüyoruz” açıklamasından çok kısa bir süre sonra öyle bir şey yapıldı ki, birileri olumlu beklentileri ters yüz etmek istiyor gibi bir izlenim oluşturdu.

Ambarlı’dan Libya’ya gitmekte olan Türk bandıralı sivil kargo gemisi Roselina A, Yunanistan’ın güneyinde uluslararası sularda seyir hâlindeyken, Alman savaş gemisi Hamburg tarafından durduruldu.

İrini isimli Avrupa Birliği operasyonu kapsamında görev yapan Yunan komutanın emriyle harekete geçen Alman gemisinde denizciler Roselina A’ya helikopterden baskın yaptı! Alman askerlerinin gemiye çıkış görüntüleri son derece kötü ve rahatsız ediciydi. Baştan sona profesyonellikten uzak operasyon sırasında Almanlar savaş operasyonu düzenliyor gibi bir havaya girdiler.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cumhurbaşkanı Avrupa’ya gidebilir 14 Ocak 2021 | 140 Okunma Dijital zorbalık 12 Ocak 2021 | 190 Okunma 2020'yi zirvede tamamladı 11 Ocak 2021 | 82 Okunma Trump’ın azledilmesi çok tehlikeli olur 09 Ocak 2021 | 886 Okunma Atina’dan Türkiye’yi kuşatan hamleler 07 Ocak 2021 | 211 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar