İstanbul’da raylı ulaşım hamlesi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Cumhurbaşkanlığı kabinesinin en çalışkan isimlerinden. Uzun yıllardır ulaştırma ve kalkınma projelerinde görev almış ciddi bir mühendis....

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Cumhurbaşkanlığı kabinesinin en çalışkan isimlerinden. Uzun yıllardır ulaştırma ve kalkınma projelerinde görev almış ciddi bir mühendis. Göreve geldiği günden bu yana da çok yüksek bir performansla projelerin hızla tamamlanması için gayret gösteriyor.

1915 Çanakkale Köprüsü’nün önünde CNN Türk’te yaptığımız canlı yayından sonra Bakan Karaismailoğlu’na İstanbulluları yakından ilgilendiren projelerdeki son durumu sordum. Bana aktardıklarından aldığım notları özetleyerek paylaşıyorum: Yaz ayı itibarıyla ilk aşamada Kâğıthane-Kemerburgaz- Göktürk- İstanbul Havalimanı hattını hizmete açıyoruz. Onun Gayrettepe-Beşiktaş kısmını da yıl sonu itibarıyla faaliyete geçireceğiz.

Şu an test sürüşleri yapılıyor. Kadıköy-Kartal hattı Pendik’e uzatılmıştı. Şimdi Pendik Tavşantepe’den 7.5 kilometre ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na gidilecek. Sadece bunları havalimanı metrosu olarak görmemek lazım. Nüfus açısından yoğun olan yerlerin metro bağlantısı da sağlanacak.

Anadolu yakasında oturan bir vatandaşımız Sabiha Gökçen’e metro ile gitmek istediğinde rahat gidebilecek mi?

50 dakikada Kadıköy’den Sabiha Gökçen Havalimanı’nda olacak, metroyla tek araçla, aktarmasız olarak ulaşabilecek.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Rusya’nın işgali dünyayı birleştirdi 01 Mart 2022 | 112 Okunma Lüks ve tasarruf bir arada 28 Şubat 2022 | 127 Okunma Yaptırımlar Rusya’yı durdurmaya yetmez 26 Şubat 2022 | 129 Okunma En ağır fatura bize çıkacak 24 Şubat 2022 | 346 Okunma İstanbul’da raylı ulaşım hamlesi 22 Şubat 2022 | 196 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar