En şık steakhouse

Etiler’deki Scarlet İstanbul’un en iyi et restoranlarından biri olarak, açıldığı günden beri çizgisini hiç bozmadı. Son dönemde ise yenilendi ve mutfağın başına genç şef Can Akçay geldi.

Etiler’deki Scarlet İstanbul’un en iyi et restoranlarından biri olarak, açıldığı günden beri çizgisini hiç bozmadı. Son dönemde ise yenilendi ve mutfağın başına genç şef Can Akçay geldi. Daha önce aşırı loş bulduğum mekan aydınlanmış, keten örtüleri, şık masa düzeniyle tam bir fine dining havasına kavuşmuş.

Bence Scarlet’i diğer steakhouse’lardan ayıran nokta ambiyansı. Genelde kovboylara hizmet veren bir Teksas restoranı gibi bizdeki etçiler. Odun masalar, ahşap servisler… Burada ise her şey zarif ve şık. Etler ise ortalamanın üstünde.

Şef Can Akçay Brezilya ve Arjantin’de et eğimi almış. Birçok ünlü restoranda çalıştıktan sonra Scarlet’e gelmiş. Şef bu kadar becerikli olunca sadece “Bonfile pişirin de bir yiyelim” demedik. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tip değil yetenek 01 Aralık 2021 | 72 Okunma Madonna'dan daha mı iyi biliyorsunuz? 27 Kasım 2021 | 41 Okunma Babasının oğlu 24 Kasım 2021 | 29 Okunma Sertab neden sinirlendi? 20 Kasım 2021 | 70 Okunma Tilkiler 17 Kasım 2021 | 47 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar