İyi Parti'de büyük kriz kapıda

14 Mayıs seçimleri Millet İttifakı’nda büyük hayal kırıklığına ve karışıklığı da yol açtı. CHP’de bir çok isim görevden alınırken İYİ Parti’de kaos...

14 Mayıs seçimleri Millet İttifakı’nda büyük hayal kırıklığına ve karışıklığı da yol açtı. CHP’de bir çok isim görevden alınırken İYİ Parti’de kaos kapıda... Bu cumartesi günü partinin kurucuları bir basın toplantısı düzenleyecek. ”Ortak Akıl Platformu” isimli oluşumun içerisinde İYİ Parti’nin kurucuları, disiplin kurulu üyeleri ve GİK üyeleri alıyor.

Konuyu biraz araştırdım. Bu yapılanmadaki isimlerin Genel Başkan Meral Akşener’e yönelik büyük tepkisi var. Partinin önemli isimlerine gönderdikleri çağrı da açıkça Akşener ve ekibi suçlanıyor. Belli ki İYİ Parti’de büyük bir kriz kapıda.

Bakın açıklama da partinin kurucular kurulu üyeleri neler söylüyor;

Değerli dava dostlarımız,

“Bildiğiniz gibi Türkiye için hayati öneme sahip bir seçimi geride bıraktık. Büyük umutlarla, emeklerle ve mücadelelerle kurduğumuz İyi Partimiz, 2018 seçimlerine kıyasla beklenen ivmeyi maalesef yakalayamamıştır. İyi Parti'nin ortak akılla, parti içi demokrasi ile teşkilatlara verdiği değer ile yönetilmesi gerektiğinin altını hep çizdik. Halkımızın bizim için beslediği büyük umutlara maalesef cevap veremedik. Kuruluş döneminde yakaladığımız o büyük ilgiyi ve potansiyeli koruyamadık. Gelinen bu noktada doğrularımızı ve yanlışlarımızı değerlendirmek için Ortak Akıl Platformu'nu kurmaya karar verdik.

Parti kurucuları başta olmak üzere, İyi Parti'nin harcına helal terlerini akıtmış, ilk günden bugüne değin emek vermiş dostlarımızla aldığımız karar neticesinde, geniş katılımlı bir istişare toplantısının yapılması zaruri olmuştur. Ülkemize ve Türk Milletine alternatif olarak kurulan İyi Parti'nin oligarşik bir yapıya dönüşmesi hepimizde derin teessürler uyandırmaktadır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yabancı bakıcı çocuğunuzu döverse sınır dışı edilir mi? 25 Ağustos 2023 | 84 Okunma Münevver Karabulut'a mezarda bile rahat yok 18 Ağustos 2023 | 112 Okunma "Bu filmde çok cami var" deyip bir kadını linç ettiler! 09 Ağustos 2023 | 946 Okunma Tatilde bitmeyen üç korku dolu gece! 28 Temmuz 2023 | 160 Okunma Uzay kabinesi! Elon Musk'tan Engin Altay'a iş teklifi gelir mi? 21 Temmuz 2023 | 161 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar