Peki, bunu nasıl beğendiniz?

Ben şu an yerinde olsam berbat uyanırdım güne. Bugün gökyüzü pırıl pırıl, güneş var, ağaçlar yemyeşil ama bana hava biraz kasvetli gelirdi. Hiçbir şey yapmak gelmezdi içimden.

Kafamdan atmaya çalışsam da sık sık "Değer miydi" diye düşünürdüm.
Yok, siyasetçiden bahsetmiyorum.
O belli ki hedefe çok yaklaşmış olmanın sarhoşluğu içinde.
Alışmış... Yalana değil, valiye "it" dediği halde "Bas-it dedim ki" diyebilecek genişliğe.
Çok sorun etmiyordur yani. Bu da diğerlerinden biri işte diye düşünüyordur. Öyle ya biri de bir bini de yalanın.
Evet, gazeteci olanı düşünüyorum ben asıl.

***

Öyle ya dünyanın neresinde olursa olsun, bir gazeteci hakemlik edeceği "debate" öncesi taraflardan biriyle oteldeki "date"ini izah edemez.
Nesini edecek?
Tartışma öncesi taraftarı olduğu partinin adayının ayağına gitmişsin. Skandal görüşmeyi karşı taraf öğrenip telefon edince "Sizinle de görüşeyim" demişsin. Ve iddialar, görüntüler ortaya çıkana kadar bu olayı seyircilerin kamuoyundan gizlemişsin.
Tamam, bizim buralarda durum biraz farklı. Bu kültürel çölde her şey mucize etkisi yaratıyor. Medya tarafından nefret müptelası haline getirilmiş hazır bir kitle var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Twitter Adalet Sarayı 21 Eylül 2020 | 393 Okunma Hayırlı evlat Mustafa değilmiş 20 Eylül 2020 | 1.783 Okunma Hayırlı evlat 19 Eylül 2020 | 1.106 Okunma Bu muhalefetse sabotaj ne? 18 Eylül 2020 | 330 Okunma Devlet sağlığınızı sizden çok düşünebilir mi? 16 Eylül 2020 | 185 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar