Galiba sevgilimi aldatmaya başladım

Üç yıllık bir ilişkim var. Birbirimizi seviyoruz ancak monotonlaştık. Erkek arkadaşım artık evlenmek istiyor ancak ben sıkılmaya başladığımı hissediyorum. İşin kötüsü son birkaç...

Üç yıllık bir ilişkim var. Birbirimizi seviyoruz ancak monotonlaştık. Erkek arkadaşım artık evlenmek istiyor ancak ben sıkılmaya başladığımı hissediyorum. İşin kötüsü son birkaç aydır eski sevgilimi düşünmeye başladım. Fotoğraflarımızı sakladığım internet hesabıma gizli gizli giriyorum. Aldatıyor gibi hissetmeye başladım. Bütün bunlar neden oluyor? Aklım çok karışık. E.K.

Üç yıllık ilişki durağanlaşabilir. Ama bunu aşmak kolaydır. Ancak, aranızdaki sevgi bağının güçlü olması gerekir. Senin asıl sorunun ilişkinin monotonaşması değil, senin aradığın heyecanı sevgilinde bulamaman. Yani aslında istediğin hayat bu değil. Kafandaki sevgili, şimdi sevgilin gibi değil. Eski sevgilini özlemenin nedeni, onun kendisi değil, onunla geçirdiğin zamanlar. Evlenmeyi istemiyorsun çünkü henüz yaşamadığın şeyler olduğunu hissediyorsun. Şimdiki sevgilinin senin için ideal bir eş olabileceğini de biliyorsun ama sen belki biraz daha çılgınca şeyler yapmak istiyorsun. Sevgilinle biraz ayrı kalmayı ve birbirinizi özlemeyi deneyin.

BÜTÜN YAPTIKLARIM BOŞA MI GİTTİ?

Dokuz yıldır süren bir ilişkim vardı iyi de gidiyordu. Maddi, manevi yanında oldum nerdeyse her şeyimi verdim. Çok ama çok fedakarlık yaptım. Kirasını, aidatını, yeme içme ne varsa dokuz yıldır ben karşılıyordum. Birkaç ay önce annesinin yanına gitti ve bir daha geri dönmedi. Son altu aydır sadece dört kez görüştük. Umursamaz, bencil oldu. Geri dönmüyor ve annesini bahane ediyor. Ne yapacağım? N.G.

Sen onu hayatının parçası değil, merkezi haline getirmişsin. Dünyayı onun etrafında dönüyor sanmışsın. dokuz yıl süresince her geçen gün artan bir şekilde sende olan ne varsa ona vermişsin. Karşılığında sadece sevgisini beklemişsin ama bu işler böyle olmuyor maalesef. “Ben bir şey vereyim o da sevgisini versin” şeklinde yürümüyor. Maddi olarak onu rahatlatman, sevgisini de elde etmiş olman anlamına gelmiyor. dokuz yıl çok uzun bir süre. Bu süre içinde ilişkiniz evliliğe doğru neden evrilmemiş onu anlamadım. Belki de karşındaki insan senden böyle bir adım gelmediği için uzaklaştı. Bence sen de artık ondan kopmalısın. Belki de ona düşünmek için fırsat vermelisin.

WHATSAPP BENİ ÇİLEDEN ÇIKARDI

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Galiba sevgilimi aldatmaya başladım 08 Haziran 2021 | 165 Okunma Ayrılıkla ilgili 10 soru 10 cevap 05 Haziran 2021 | 36 Okunma İşler güzel ama evlilik berbat 03 Haziran 2021 | 112 Okunma İlişkimizin yeni bir şansı olabilir mi? 01 Haziran 2021 | 72 Okunma Aşka düş ama aşktan düşme 29 Mayıs 2021 | 44 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar