Fedakarlığın karşılığı böyle mi olmalıydı?

9 yıldır süren bir ilişkim vardı iyi de gidiyordu. Maddi, manevi yanında oldum nerdeyse her şeyimi verdim. Çok ama çok fedakarlık yaptım. Kirasını, aidatını, yeme içme ne varsa 9 yıldır ben...

9 yıldır süren bir ilişkim vardı iyi de gidiyordu. Maddi, manevi yanında oldum nerdeyse her şeyimi verdim. Çok ama çok fedakarlık yaptım. Kirasını, aidatını, yeme içme ne varsa 9 yıldır ben karşılıyordum. Aralık ayında annesinin yanına gitti ve bir daha geri dönmedi. Son 6 aydır sadece 4 kez görüştük. Umursamaz, bencil oldu. Geri dönmüyor ve annesini bahane ediyor. Ne yapacağım? N.G.

Sen onu hayatının parçası değil, merkezi haline getirmişsin. Dünyayı onun etrafında dönüyor sanmışsın. 9 yıl süresince her geçen gün artan bir şekilde sende olan ne varsa ona vermişsin. Karşılığında sadece sevgisini beklemişsin ama bu işler böyle olmuyor maalesef. “Ben bir şey vereyim o da sevgisini versin” şeklinde yürümüyor. Maddi olarak onu rahatlatman, sevgisini de elde etmiş olman anlamına gelmiyor. 9 yıl çok uzun bir süre. Bu süre içinde ilişkiniz evliliğe doğru neden evrilmemiş onu anlamadım. Belki de karşındaki insan senden böyle bir adım gelmediği için uzaklaştı. Bence sen de artık ondan kopmalısın. Belki de ona düşünmek için fırsat vermelisin.

YOKSA SEVGİLİMİ ALDATIYOR MUYUM?

3 yıllık bir ilişkim var. Birbirimizi seviyoruz ancak monotonlaştık. Erkek arkadaşım artık evlenmek istiyor ancak ben sıkılmaya başladığımı hissediyorum. İşin kötüsü son birkaç aydır eski sevgilimi düşünmeye başladım. Fotoğraflarımızı sakladığım internet hesabıma gizli gizli giriyorum. Aldatıyor gibi hissetmeye başladım. Bütün bunlar neden oluyor? Aklım çok karışık. E.K.

3 yıllık ilişki durağanlaşabilir. Ama bunu aşmak kolaydır. Ancak, aranızdaki sevgi bağının güçlü olması gerekir. Senin asıl sorunun ilişkinin monotonlaşması değil, senin aradığın heyecanı sevgilinde bulamaman. Yani aslında istediğin hayat bu değil. Kafandaki sevgili, şimdi sevgilin gibi değil. Eski sevgilini özlemenin nedeni, onun kendisi değil, onunla geçirdiğin zamanlar. Evlenmeyi istemiyorsun çünkü henüz yaşamadığın şeyler olduğunu hissediyorsun. Şimdiki sevgilinin senin için ideal bir eş olabileceğini de biliyorsun ama sen belki biraz daha çılgınca şeyler yapmak istiyorsun. Sevgilinle biraz ayrı kalmayı ve birbirinizi özlemeyi deneyin.

BAŞIMIN BELASI WHATSAPP KONUŞMALARI

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ayrılmalıyız artık 16 Ekim 2021 | 271 Okunma Festivaller kenti 14 Ekim 2021 | 39 Okunma Sevgili olmak için şartları varmış 12 Ekim 2021 | 127 Okunma Evlilikte ortak olmak 09 Ekim 2021 | 72 Okunma Klişelerin yıkıldığı film 07 Ekim 2021 | 263 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar