Ayrılıkla ilgili 10 soru 10 cevap

Ne diyor Barış Manço? “Ayrılık geldi başa katlanmak gerek...” Kolay ayrılık diye bir şey yoktur. Varsa da benim başıma hiç gelmedi. Şimdi size ayrılığı kolaylaştırmayı değil...

Ne diyor Barış Manço? “Ayrılık geldi başa katlanmak gerek...” Kolay ayrılık diye bir şey yoktur. Varsa da benim başıma hiç gelmedi. Şimdi size ayrılığı kolaylaştırmayı değil belki ama ayrılırken bu işi daha bilinçli atlatmanızı sağlayan bazı soruları ve cevaplarını aktaracağım.

1- NE ZAMAN AYRILMALI?

Artık onunla birlikte vakit geçirmek sana cazip gelmiyorsa, özlemiyorsan, yanında olmak sana sıkıntı veriyorsa, gözün yavaş yavaş başkalarına kaymışsa, gelecek planlarına onu dahil etmiyorsan, elini bile tutmak istemiyorsan bu ilişki süresini doldurmuş, ayrılık vakti de gelmiş demektir.

2- NASIL SÖYLEMELİ?

Hiç kıvırmadan, bahane bulmadan, durumu açık ve net anlatmalısın. Bunu telefonla ya da mesajla değil, direkt olarak yüzüne söylemelisin. Konuşmak için sessiz, sakin bir ortam seçmelisin. Ve mutlaka ona, sana yaşattığı mutlu anlar için teşekkür etmelisin.

3- YA PİŞMAN OLURSAM?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gizli narsistler nasıl anlaşılır? 19 Haziran 2021 | 104 Okunma Peki ya vicdan? 17 Haziran 2021 | 68 Okunma Aşkımız toplumdan tepki görür mü? 15 Haziran 2021 | 118 Okunma Pandemi ile değişen yeni flört trend'leri 12 Haziran 2021 | 74 Okunma İhanetin delili daha ne olabilir? 10 Haziran 2021 | 73 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar