Ayrılığın öğrettiği hayat dersleri

Ayrılıklar can yakar, kalp kırar. Aynı zamanda yeni şeyler öğrenmenizi ve hatalarınızdan ders çıkarmanızı sağlar. Bazı gerçekleri benimserseniz, bir sonraki ilişkinizde hayal...

Ayrılıklar can yakar, kalp kırar. Aynı zamanda yeni şeyler öğrenmenizi ve hatalarınızdan ders çıkarmanızı sağlar. Bazı gerçekleri benimserseniz, bir sonraki ilişkinizde hayal kırıklığına uğrama riskinizi en aza indirebilirsiniz.

1- HİÇBİR ŞEY AYNI KALMAZ: Bir ay önce etrafında pervane olan bir insanın, bir ay sonra buz gibi olmasını yadırgamak fayda sağlamaz. Hiçbir şey ilk andaki gibi kalmaz. Olumlu değişimleri kabul ettiğin gibi olumsuzları da kabul etmen gerekir.

2- SİZİN BAŞINIZA GELİR: “Benim başıma gelmez” dediğin her şey başına gelebilir. Diğer insanlar ne kadar iyiyse sen de o kadar iyi, ne kadar kötülerse sen de o kadar kötüsün. Başına gelen şeylerin sorumlusu sensin diyemem ama sen yine de bunu bir düşün.

3- HERKES KENDİ TERCİHİNİ YAŞAR: İnsanları seni sevmemekle suçlayamazsın. Senin nasıl tercih yapma hakkın varsa başkalarının da var. Tercih ettiğin kişiler seni hayal kırıklığına uğratmışsa o zaman hatalı bir seçim yaptığını da kabul etmen gerekir.

4- TAM DA O KADARINI YAPAR: “Yok artık, bu kadarını da yapmaz” dediğin herkes tam da o kadarını yapar. İnsanın olduğu her yerde her zaman en kötüsüyle karşılaşabilirsin. Bunu kontrol etme gücünün olmadığını bil.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sevgilimi sürekli eleştiriyorum 04 Mayıs 2021 | 114 Okunma İlişkideki zehir yoksa sen misin? 01 Mayıs 2021 | 86 Okunma Kısıtlama aşkınızın sonu olmasın 29 Nisan 2021 | 54 Okunma Aşkın ne olduğunu anlatıyorum 27 Nisan 2021 | 98 Okunma Aşka dönüş için 10 altın öneri 24 Nisan 2021 | 343 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar