Türkevi’nden verilen mesaj

Başkan Erdoğan, 76. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu (BMGK) sebebiyle geldiği New York'ta açılışını yaptığı Türkevi'nde, İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile Finlandiya, Hırvatistan, Ukrayna...

Başkan Erdoğan, 76. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu (BMGK) sebebiyle geldiği New York'ta açılışını yaptığı Türkevi'nde, İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile Finlandiya, Hırvatistan, Ukrayna, Slovenya, Polonya cumhurbaşkanlarını kabul edecek.


10 saatlik uçak yolculuğundan sonra direkt Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi'nin (TASC) toplantısına katılan Erdoğan, bir kez daha diasporadaki Türklerin ve kardeş ülkelerden gelen Müslümanların İslam düşmanlığıyla mücadeledeki öneminin altını çizdi. "Daha Adil Bir Dünya Mümkün" başlıklı konferansta Erdoğan, bir kez daha diasporayı bulundukları ülkelerde siyasette yer almaya davet etti.


Program konuşmacılarından Kuzey Amerika İslam Cemiyeti Başkan Yardımcısı Siraj Wahhaj, Erdoğan'a yönelik "Dünyanın en kalabalık 16. nüfusuna sahip halkı yönetiyorsunuz. Ancak benim fikrime göre siz dünya Müslümanlarının liderisiniz" dedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AK Parti’nin CHP’den öğreneceği çok şey var 15 Ekim 2021 | 3.422 Okunma Süresiz nafakaya çözüm ne zaman? 13 Ekim 2021 | 1.502 Okunma Altın Ego Festivali 12 Ekim 2021 | 1.677 Okunma Kılıçdaroğlu ve cambaz 11 Ekim 2021 | 3.707 Okunma Beş soruda İBB-TÜGVA gerilimi 08 Ekim 2021 | 4.397 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar