Mesut Özil olayına farklı bakıyorum

Dünyanın her yerinde çalışanların gelirleriyle ilgili üç aşağı beş yukarı belli standartlar varken futbolda astronomik rakamların oluşması ekonomi ve rasyonel aklın kurallarıyla uyuşmuyor.

Ben spor yazarı veya futbol yorumcusu değilim. Futbol ekosisteminin, iktisadi, sosyoloji ve psikoloji tarafıyla daha çok ilgiliyim. Son bir haftadır spor gündeminin en çok konuşulan konusu, Mesut Özil’in Türkiye’ye gelişi. Türk asıllı Alman futbolcu Özil, Fenerbahçe’ye transfer oldu. Fenerbahçe büyük camia, Mesut Özil de futbolda çeşitli başarılar elde etmiş, dikkat çeken bir isim.

Taraftarların sevinmesi, umutlanması doğal. Umarım Fenerbahçe’de başarılı olur, tribünlere biraz olsun canlılık getirir. Transfer hayırlı uğurlu olsun. Mesut Özil Türkiye’deki futbol yaşamında, Euro cinsinden çok yüksek bir gelir elde edecek. Başarı ve ilginin mutlaka karşılığı olacaktır. Emek veren, ter döken insanlar gayretlerinin karşılığını almalı. Benim söyleyeceklerim özünde Mesut Özil’in şahsına dair değil.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ermenistan’ın tek çıkış yolu 27 Şubat 2021 | 80 Okunma Türkiye’nin aradığı 7 korona sorusu 25 Şubat 2021 | 102 Okunma Normalleşme ne zaman olur? 23 Şubat 2021 | 139 Okunma Eğlence ve pratiklik bir arada 22 Şubat 2021 | 99 Okunma Ruhban Okulu bu yıl açılabilir 20 Şubat 2021 | 198 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar