‘Siyaset böyle güzel’

17 yıl önce televizyon ekranlarında AK Parti lideri Erdoğan ile CHP lideri Deniz Baykal tartışmaya çıkmıştı. Moderatör Uğur Dündar’dı.

Bütün Türkiye’yi o gece ekran başına kilitleyecek olan programı, birinci sayfasından “Beklenen an geldi” manşetiyle duyuran Milliyet Gazetesi tartışmanın şartlarını ise Uğur Dündar’ın ağzından şöyle açıklıyordu:

- “İkisine de aynı sorular yöneltilecek”

- “Türkiye’nin sorunlarını nasıl çözeceklerini anlatacakları bir tartışma ortamı oluşturulacak”

- “Canlı bağlantı olmayacak, sırasıyla söz hakkı verilecek ve sataşma olduğunda cevap hakkı tanınacak.”

Milliyet gazetesi 17’inci sayfasını iki liderin programa nasıl hazırlandıklarına ayırmıştı. Gazetede yer alan habere göre,

“Seçim Arenası”na A Takımıyla hazırlanan Baykal, AKP ile koalisyon ihtimalini  düşünerek fazla hırçın davranmayacak, kurmaylarının telkiniyle olumlu bir üslup kullanacak, Erdoğan’ın “İSKİ skandalını” hatırlatması olasılığına karşı “CHP kadroları yenilendi ve tüm adaylardan dokunulmazlıkların kaldırılması için noter tasdikli taahhütname aldık” diyecekti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Neden eski AK Parti özleniyor? 19 Haziran 2019 | 223 Okunma Yıldırım-İmamoğlu tartışması seçimleri etkiler mi? 18 Haziran 2019 | 223 Okunma Seçmen kandırıldığını düşünüyor mudur acaba? 15 Haziran 2019 | 3.568 Okunma ‘Siyaset böyle güzel’ 12 Haziran 2019 | 2.139 Okunma ''Devletin'' valisi ''iktidarın'' valisi 11 Haziran 2019 | 3.813 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar