Akşener - Ağalığın ve liderliğin raconu

“-Had bilmeyen had bildiremez Ömer. Sıktığın yumruğu ne zaman vuracağını bilmek demektir ağalık. Eğer vakit saat bilmezsan gelir senin suratında patlar o yumruk. Nerden geldiğini göremezsin.-Kavgaya giren o...

-Had bilmeyen had bildiremez Ömer. Sıktığın yumruğu ne zaman vuracağını bilmek demektir ağalık. Eğer vakit saat bilmezsan gelir senin suratında patlar o yumruk. Nerden geldiğini göremezsin.

-Kavgaya giren o yumruğu göze alır. Şimdiye kadar durduk da ne oldu? Bak gör her gün bir parça koparıp mahvedeceğim onu.

-Devranoğullarını kopara kopara bitiremezsin Ömer. Daha çocuksan. Toysan. Onlar yüzyıllardır bu topraklardalar. Onların kökleri çok derindedir. Ne kadar uzanır bilemezsin.

Öylelerini alt etmenin tek yolu akılla savaşmaktır, akılla.

-Akılla savaştık baba. Kan dökmeden. Sen kendi yolunu tutup sulh ilân ettin, güveni sağladın. Kendini, ailemizi koruma altına aldın, eyvallah. Ama beni çemberin dışında say artık, yolumuz ayrıldı. Ben bir kavgaya giriştim bunun geri dönüşü yok.

-Sen şimdi bir zafer kazandığını zannedersan...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Liderliğin en şaşırtıcı yanı 24 Mayıs 2024 | 1.919 Okunma Adalet arayan kadınlar 23 Mayıs 2024 | 1.816 Okunma Reisi - Yazıcıoğlu 21 Mayıs 2024 | 2.219 Okunma Kobani- Ak Parti’nin misyon kaybı 19 Mayıs 2024 | 1.398 Okunma Bundan bir “Beka sorunu” çıkar! 17 Mayıs 2024 | 2.896 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar