Olsun, MHP lideri Bahçeli yeni duymuş!

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’i ABD’de kullandığı “yerel halk” diye çevrilen “locals” ifadesi üzerinden hedef alan ve Şimşek’e “müfsit zihniyet” diyen MHP lideri Devlet...

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’i ABD’de kullandığı “yerel halk” diye çevrilen “locals” ifadesi üzerinden hedef alan ve Şimşek’e “müfsit zihniyet” diyen MHP lideri Devlet Bahçeli’nin muhteşem geri adımı aklıma meşhur ‘yeni duydum’ fıkrasını getirdi.

Fıkra malum…

Hristiyanlıktan devşirme bir yeniçeri gece evine giderken, kıyafetinden Yahudi olduğunu anladığı birini yakasından tutmuş, yüzüne okkalı bir tokat atmış. Yahudi şaşkınlıkla “Niye vuruyorsun durup dururken ben sana ne yaptım” diye sorunca Hristiyan yeniçeri öfkeli bir şekilde “Siz İsa’ya ağır işkenceler yaparak öldürmüşsünüz” demiş. Yahudi şaşkınlıkla “Yahu o iki bin sene önceydi ama” dediğinde, yeniçeri “Olabilir. Ama ben yeni duydum!” demiş.

Şimdi Bahçeli’nin muhteşem dönüşüne gelelim.

***

Sık sık Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yakınındaki isimlere varıncaya kadar AK Partiden birilerini hedef alan, had bildiren, ayar veren MHP lideri Bahçeli önceki gün de Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’i hedef aldı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan yine ‘3 çocuk yapın’ tavsiyesinde bulunur mu? 23 Mayıs 2024 | 384 Okunma Erdoğan’dan mesleğe yeni başlayan yargıçlara hak, hukuk, adalet tavsiyesi.. 21 Mayıs 2024 | 534 Okunma 1957'de başarılamadı “yumuşama iklimi” bu kez başarılsın… 15 Mayıs 2024 | 256 Okunma Siyasetin alanı daha ne kadar genişleyebilir? 14 Mayıs 2024 | 213 Okunma Mülakat sisteminin kaldırılmasını kim istemişti? 07 Mayıs 2024 | 689 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar