DEVA Partisi ademe mahkum oldu mu?

Toplum sakinlik istiyor, huzur istiyor, gülümseyen lider istiyor başında. Sabah akşam sürekli yüksek sesle bağıran, ayar veren, ayrıştıran bir lider istemiyor, Babacan’a gösterilen ilgiyi görünce bundan iyice emin oldum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin MYK toplantısında DEVA Partisi ve Gelecek Partisi hakkında kurmaylarına şu talimatı vermişti:

“Ölü doğdular, onlarla meşgul olmayın. Onları ademe (yokluğa) mahkum edin.” (4 Haziran 2020)

Gerçekten de AK Parti hükümeti Ahmet Davutoğlu liderliğindeki ki Gelecek Partisi ve Ali Babacan liderliğindeki DEVA Partisi ademe mahkum olsunlar diye bütün gücünü kullandı, kullanmaya da devam ediyor.

Burada tek tek neler yapıldığını sıralayacak değilim. Ama şu kadarını söylemeliyim ki AK Parti iktidarının devlet gücünü kullanarak muhalefete yaptığı ağır kısıtlamaların, engellemelerin, kara propagandaların tarihte başka bir benzeri yok.

Bu köşe yazısını aşağıdaki linke tıklayarak sesli bir şekilde dinleyebilirsinizYAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cumhurbaşkanı Erdoğan faizin, enflasyonun düşmesini istese… 09 Haziran 2021 | 84 Okunma Madem öyleydi Ruhsar Pekcan niye görevden alındı? 13 Mayıs 2021 | 129 Okunma Bu kadar yetkinin tek elde toplanması iyi oldu mu? 05 Mayıs 2021 | 863 Okunma Kim dindar olmak ister? 04 Mayıs 2021 | 199 Okunma 2004 yılında 313 muvazzaf generalden AK Parti’yi uyarmasını isteyen Bahçeli! 06 Nisan 2021 | 147 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar