Batı medeniyetini yaşayan gençlerden öğrenelim

Medeniyet tartışmasına Avrupa’da yaşayan bir gencin mektubuyla devam ediyoruz: “İsviçre’de ve Fransa’da yaşıyorum. Gözlemlerimi paylaşma ihtiyacı duyuyorum. Öncelikle Türk halkı ve gençliği...

Medeniyet tartışmasına Avrupa’da yaşayan bir gencin mektubuyla devam ediyoruz: “İsviçre’de ve Fransa’da yaşıyorum. Gözlemlerimi paylaşma ihtiyacı duyuyorum. Öncelikle Türk halkı ve gençliği olarak kendi kültürümüzün ve köklerimizin değerini bilmemize benim de bir katkım olsun istedim.

“İkincisi, bugün Türkiye’deki medeniyet tartışmasına bilgi sunmaktır. Modern Batı kültürü diye parlatılan medeniyetin gerçekleri o ülkelerde yaşayanlarca bilinir, Gelin görün, sizler de anlayacaksınız. Madalyonun bize gösterilen yüzü cilalıdır. Yakından bakınca pas tuttuğunu görüyorsunuz.

YOKSULLAŞMA

“Fransa, Avrupa Birliği’ni son birkaç yıldır saran ekonomik kriz tufanından en çok etkilenen ülkeler arasında gösteriliyor. Enflasyon verileri yüksek olmamasına rağmen Fransa’da ekonomik daralma ve insanların alım gücünün düştüğü görülüyor. Daha önemlisi devlet, yoksul insanlara yönelik yeni gelir kalemleri açıyor kendisine. Geliri az olandan daha çok vergi alıyor; trafikte, park yerlerinde daha çok ceza kesmek için tuzaklar kuruluyor. Kısacası yoksulu ve orta halliyi daha da yoksullaştıran bir ekonomik sistem var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yargıtay açılışında Biden’a hizmet eden dua 13 Eylül 2021 | 1.484 Okunma Taliban üzerine sorulara yanıtlar 10 Eylül 2021 | 886 Okunma Siz o romanların neresindesiniz 09 Eylül 2021 | 282 Okunma Ne mutlu Türk milletine: 30 Ağustos Ateşi Afganistan’dan Parlıyor 30 Ağustos 2021 | 130 Okunma Bağışlar Vatan Partisi’ne Vatan Partisi İktidara! 08 Temmuz 2021 | 168 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar