ABD'nin tuzakları

Suriye harekâtında, ABD/PKK mutabakatının ardından 120 saatlik süre başladıktan sonra bu yazıyı yazana kadar üç şehit verdik. İki şehidimiz de Türkiye içinden. Yine ara ara ateş altına...

Suriye harekâtında, ABD/PKK mutabakatının ardından 120 saatlik süre başladıktan sonra bu yazıyı yazana kadar üç şehit verdik. İki şehidimiz de Türkiye içinden. Yine ara ara ateş altına alındık.

Mutabakat görüşmelerini yürüten ABD ekibinin başı, Trump'ın yardımcısı Mike Pence'in, mutabakat metninin imzalanmasının ardından yaptığı açıklamada ve 13 maddelik mutabakat metninde satır aralarında tuzaklar fark ediliyor.

Mike Pence, farklı bir isim. İsrail'in bütün dünyaya hâkimiyet kuracağı/kurması gerektiği iddiasında bulunan Hristiyan Evangelist mezhebin en ateşli mensubu.

Dünyanın ısınması, iklim değişikliği "çevreciler"in en büyük derdi.  "Çevrecilik" tartışmaya açık bir mevzu. Pence, "Küresel ısınma, çevrecilerin uydurduğu bir masal." demiş ve "çevreciler"i çok kızdırmıştı.

Pence, Evangelist-Siyonistlerin ABD başkanlığına hazırladıkları isim. Trump, Mike Pence'i başkan yardımcısı olarak boşuna seçmedi, kendisi düşünebilir miydi, bilmiyorum, ona "Pence'i yanına al, rahat et. Damadının Siyonist Yahudi olması yetmez; Pence gibi biri lâzım." diye kulağına fısıldamışlardır.

Trump'a karşı bir kampanya var. Belli ki el altından bu kampanyayı yürütenler de Evangelistler. Çünkü, Trump başkanlıktan azledilirse, yerine otomatikman Pence geçecek. Belki önümüzdeki seçimde başkan adayı olacak.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
'Nasıl yani?' sorumuza cevap geldi (2) 21 Kasım 2019 | 125 Okunma "Nasıl yani?" sorumuza cevap geldi (1) 20 Kasım 2019 | 202 Okunma Beynelmileliyetçiliğe karşı 19 Kasım 2019 | 92 Okunma Yaftalamak çok kolay! 18 Kasım 2019 | 143 Okunma 'Türk bayrağı' değişsin diyene gösterilen itibar 17 Kasım 2019 | 1.882 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar