ABD'nin tuzakları

Suriye harekâtında, ABD/PKK mutabakatının ardından 120 saatlik süre başladıktan sonra bu yazıyı yazana kadar üç şehit verdik. İki şehidimiz de Türkiye içinden. Yine ara ara ateş altına...

Suriye harekâtında, ABD/PKK mutabakatının ardından 120 saatlik süre başladıktan sonra bu yazıyı yazana kadar üç şehit verdik. İki şehidimiz de Türkiye içinden. Yine ara ara ateş altına alındık.

Mutabakat görüşmelerini yürüten ABD ekibinin başı, Trump'ın yardımcısı Mike Pence'in, mutabakat metninin imzalanmasının ardından yaptığı açıklamada ve 13 maddelik mutabakat metninde satır aralarında tuzaklar fark ediliyor.

Mike Pence, farklı bir isim. İsrail'in bütün dünyaya hâkimiyet kuracağı/kurması gerektiği iddiasında bulunan Hristiyan Evangelist mezhebin en ateşli mensubu.

Dünyanın ısınması, iklim değişikliği "çevreciler"in en büyük derdi.  "Çevrecilik" tartışmaya açık bir mevzu. Pence, "Küresel ısınma, çevrecilerin uydurduğu bir masal." demiş ve "çevreciler"i çok kızdırmıştı.

Pence, Evangelist-Siyonistlerin ABD başkanlığına hazırladıkları isim. Trump, Mike Pence'i başkan yardımcısı olarak boşuna seçmedi, kendisi düşünebilir miydi, bilmiyorum, ona "Pence'i yanına al, rahat et. Damadının Siyonist Yahudi olması yetmez; Pence gibi biri lâzım." diye kulağına fısıldamışlardır.

Trump'a karşı bir kampanya var. Belli ki el altından bu kampanyayı yürütenler de Evangelistler. Çünkü, Trump başkanlıktan azledilirse, yerine otomatikman Pence geçecek. Belki önümüzdeki seçimde başkan adayı olacak.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir ilk: DTCF'nin 'Turan' bildirisi 01 Aralık 2020 | 251 Okunma 'Demokrasi' ve 'hukuk' vurgusu neyin nesi! 30 Kasım 2020 | 98 Okunma Kanal kapışmasını hangisi kazanacak? 29 Kasım 2020 | 417 Okunma 'Küs Topraklar' 28 Kasım 2020 | 188 Okunma 'Hukuk reformu' neyi kastediyor? 27 Kasım 2020 | 205 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar