Eğer Saray, isterse CHP'yi susturabilir

Saray, isterse CHP'yi susturabilir. Çok basit!Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddialarını çürütsünler, anamuhalefet partisi genel başkanının söyleyecek sözü olamaz.  İktidarda Saray var. Ak Parti desem yeni...

Saray, isterse CHP'yi susturabilir.

Çok basit!

Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddialarını çürütsünler, anamuhalefet partisi genel başkanının söyleyecek sözü olamaz. 

İktidarda Saray var. Ak Parti desem yeni rejimde uymuyor. Hükûmet, Saray hükûmeti. TBMM'de bile Ak Parti kanunları çıkartacak sayıya mâlik değil.

Ne kadar milletvekili var diye tbmm.gov.'a girdim. 289'muş. Tek başına karar için 301 milletvekilinin oyu gerekiyor. Yeni rejimin getirdiklerine alışamayanlar için hatırlatayım, milletvekili sayısını 550'den 600'e çıkardılar. Milletvekili olma yaşını düşürdüler. Fakültesini bitirmemişler, askerliğini yapmamışları bile milletvekili seçtirdiler. Yeni rejimde seçilme yaşı 18. (Yazıyla: Onsekiz!) Son seçimde 22 yaşında bir hanım kızımızı Saray'ımız milletvekili yaptı. 

Bir tuhaflık bedelli askerlikte karşımıza çıktı. Saray'ın partisinin üç milletvekili bedelli askerlik yaparlarken, ücretsiz izinli sayılmaları gerektiği hâlde maaşları ödenmişti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Atatürk milliyetçidir 04 Şubat 2021 | 171 Okunma Sen kimin uşağısın?! 03 Şubat 2021 | 602 Okunma Tuğrul Bey ne dedi, fırsatçılar ne anladı? 02 Şubat 2021 | 267 Okunma Milliyetçiliğin azgını nasıl olur? 01 Şubat 2021 | 335 Okunma Eğer Saray, isterse CHP'yi susturabilir 31 Ocak 2021 | 587 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar