Ufukta beliren IMF mi?

Dünya Bankası, Türkiye'ye ayırdığı kredi desteğini ikiye katlayarak 35 milyar dolara çıkaracak. Hazırlık doğrulandı, ekonomi yönetimimizle temastalar.Ekonomistler arasında şöyle bir görüş...

Dünya Bankası, Türkiye'ye ayırdığı kredi desteğini ikiye katlayarak 35 milyar dolara çıkaracak. Hazırlık doğrulandı, ekonomi yönetimimizle temastalar.

Ekonomistler arasında şöyle bir görüş var: Dünya Bankası ile IMF, aynı madalyonun iki yüzüdür. Dünya Bankası imdada geldi mi, arkadan IMF de geldi, gelecek demektir.

Şişman kadın şarkı söylemeden operanın bitmemesi gibi.

Dünya Bankasının, yeni ekonomi yönetimine kredi açması iyi haber. Ama IMF'nin öncüsü ya da habercisi midir, ufukta beliren ne, nasıl bir pazarlık ve anlaşmayla, hangi şartlarda?

Şimşek çakmadan gök gürlemez, derler.

Cumartesi akşamı, Bayburt Kenan Yavuz Müzesinden gördüğümüz parıltıyı, bazılarımız şimşek sanmıştı. Arkasından gök gürlemeyince anlaşıldı ki, gök taşı düşmüş.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Robot olsa çatlardı 30 Eylül 2023 | 323 Okunma 50+1 şartından kurtulmak için mi hepsi? 29 Eylül 2023 | 828 Okunma Gençlere iki müjdeden biri gerçekçi 28 Eylül 2023 | 939 Okunma Emekliye gelince tekleyen sistem 27 Eylül 2023 | 977 Okunma Mafya babalarına imrendirirseniz olacağı bu 26 Eylül 2023 | 4.111 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar