Tek tipli ama çifte standartlı olmasa

Bakanlık logolarının Cumhurbaşkanlığı armasına uydurulması çalışmaları bütün ciddiyetiyle sürüyor. 24 Haziran seçimlerinden sonra, tek başlılığa dayalı Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçişle birlikte başlamıştı.

Proje, kurumsal semboller arasında birlik ve uyumu sağlamayı amaçlıyor. Ve ‘tek devlet tek marka’ başlığı altında yürütülüyor. Haftabaşında, Milli Savunma Bakanlığı da yeni logosunu tanıtarak değişime ayak uydurdu. 

Devlette çift başlılıkla birlikte logo karmaşasına da son verilmesi elbette önemli. Biri diğerine tabi olacaksa, tabii ki Cumhurbaşkanlığı forsu prototipe esas alınacak, tabii ki eski logolar değişerek ona uyacaktı.  

Her kurumdan ayrı bir logonun çıkmayacak, devlette çok logoluluğun yaşanmayacak, görsel karışık fitnesinin ortadan kalkacak olması, önemli olduğu kadar sevindirici de. 

Fakat bu logo tektipleştirmesi kadar ciddi ve önemsenesi başka sorunlar da var. Yeni sistemle tekçilik temelinde çözülmeyi bekleyen sorunlar. Hak ve hukuk standartlarının da tekleştirilmesi gibi... 

İster misiniz bu alanda da bir bütünlük ve ahenk reformu başlatılsın!  

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bektaşi fıkrasından beter habercilik 23 Mayıs 2019 | 4.997 Okunma Sıra ‘korkutma’yı da bıraktırmakta 21 Mayıs 2019 | 5.406 Okunma Ekran vaizlerinin en arabeski 18 Mayıs 2019 | 7.562 Okunma Beka sorunu da fani miymiş! 17 Mayıs 2019 | 7.315 Okunma ‘Kindarlar’ tasfiye mi ediliyor? 15 Mayıs 2019 | 10.071 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar