Küresel kızma

Çevre kirliliği diye bir şey var. Karbon monoksit salınımı, atmosfere doluşan zararlı gazlar, zehir üreten kimyevi atıklar, delinen ozon tabakası, egzoz, fabrika bacaları, asbest, radyoaktif atık, balıkların bile...

Çevre kirliliği diye bir şey var. Karbon monoksit salınımı, atmosfere doluşan zararlı gazlar, zehir üreten kimyevi atıklar, delinen ozon tabakası, egzoz, fabrika bacaları, asbest, radyoaktif atık, balıkların bile bünyesine giren ağır metaller ve plastikler, dünyayı çılgınca tüketişimiz, son birkaç yüz yıldır insan cinsinin yeryüzüne yaptığı türlü türlü kötülükler.

Eksik olmasınlar, çevreciler bu alanlarda bir duyarlılık üretmeye çalışıyorlar.

Peki yeryüzünde insanlar tarafından yapılan kötülükler… Cinayetler, hırsızlıklar, ihanetler, kalleşlikler, katliamlar, işkenceler, çeşit çeşit zulümler, haksızlıklar, adaletsizlikler yeryüzünü kirletmiyor mu?

Bence çevreciler bu kötülükleri de yeryüzünü kirleten fiiller olarak ilgi alanlarına dahil etseler doğru bir şey yapmış olurlar.

Ne gibi kötülükler?

Elbette birçoğunu televizyon ekranlarında, sosyal medya paylaşımlarında...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Aileyi kim tehdit ediyor? 27 Mayıs 2024 | 50 Okunma ‘Hacı Descartes’ der miydik? 26 Mayıs 2024 | 1.281 Okunma ‘Türkiye Yüzyılı’nın köpek meselesi 24 Mayıs 2024 | 219 Okunma Gezen teori 22 Mayıs 2024 | 197 Okunma Mikrop kapmak gibi 20 Mayıs 2024 | 175 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar