Hani ‘hepiniz oradaydınız be’!

Karar Gazetesi Yazarı Akif Beki'nin bugünkü (18.05.2022)''Hani ‘hepiniz oradaydınız be’!'' başlıklı yazısı.

Yıllar sonra ortaya çıkan gerçek, şöyle duyurulmuştu:

“Ahmet Kaya’yı Kürdistan haritası ve Öcalan resmi önünde şarkı söylerken gösteren konserin kayıtları ortaya çıktı. Hürriyet’in, 5 yıl sonra ‘Ayıp Ettin Gözüm’ manşetiyle duyurduğu konserde, Öcalan posteri yok, Ahmet Kaya o sözleri söylemiyor...”

Ama artık çok geçti.

Ahmet Kaya, 2000’de aramızdan ayrılmıştı. Söylemediği anlaşılan o sözler ve 1994’te vermediği o ‘PKK konseri’nden DGM’de yargılanıp ceza almış, burada barındırılmadığı için gittiği Paris’te ölmüştü.

10 Şubat 1999’da, Magazin Gazetecileri Derneği ödül töreninde başlamıştı her şey. ‘Kürtçe şarkı söyleyip, klip çekeceğini’ söyledikten sonra linç girişimine uğramıştı.

Başbakan Erdoğan, 2013 yılındaki grup toplantısında o utanç gecesinin sorumlularına şöyle çıkışacaktı:

“Şimdi diyorlar ki ‘ben o sırada tuvaletteydim, dışarıdaydım’. Ulan hepiniz oradaydınız be. Kamera kayıtlarında hepinizi görüyoruz. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar...”

Linç girişiminde başı çeken Serdar Ortaç, nedametler getirdi, iktidardan kabul gördü, AK Parti savunucusu ve Erdoğan sevdalısı olarak hayatına devam ediyor.

Kabul gören görmeyen başka özürler de dilendi.

Köprünün altından çok sular aktı.

Kürtçe müzik yasağını deldiği için kaçmaya ilk zorlananlardan Şivan Perwer, artık iktidarca Türkiye’ye davet edilir olmuştu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türk-İş de fakirleşerek büyümeye karşı 07 Temmuz 2022 | 0 Okunma Dodurga'nın muhalefete mesajı 06 Temmuz 2022 | 1.726 Okunma Dodurga’yı alan Türkiye’yi alır mı? 05 Temmuz 2022 | 3.264 Okunma Uzayda mahsur bırakmasın Allah 02 Temmuz 2022 | 829 Okunma Kayıp zaferin izinde 01 Temmuz 2022 | 883 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar