Gazze'nin reytingi niye düşüyor?

Size, hepimiz hakkında yüzleşmekten hoşlanmayacağınız bir haberim var. İsrail, katliama devam ediyor ama Gazze'ye duyarlılığımız, ilk günkü gibi devam etmiyor.Odaklanma süremiz maalesef kısa.6 Şubat'ta 11...

Size, hepimiz hakkında yüzleşmekten hoşlanmayacağınız bir haberim var. İsrail, katliama devam ediyor ama Gazze'ye duyarlılığımız, ilk günkü gibi devam etmiyor.

Odaklanma süremiz maalesef kısa.

6 Şubat'ta 11 ilimizi vuran, 50 bin canımıza mal olan Maraş Depremi'nde bile ayı dolmadan seçim konuşmaya başlamıştık. Ve neredeyse yadırgayanlar, yadırganıyordu.

Enkaz üstünde miting, siyasi propaganda yapılması gayet doğalmış, en tabii şeymiş, zaten böyle olurmuş gibi de kanıksanmıştı.

İlgimiz yine çabuk dağıldı, Gazze yayınlarının izlenmesinden anlaşılıyor. Reyting sonuçları ortada. Başlardaki canlılık yok, o takip dikkati kayboluyor.

Oysa Gazze'nin durumu değişmedi. İlgideki düşüşü, kabullenmeye ve duyarsızlaşmaya vermiyorum. Ama izahta zorlanmadığımı da söylersem yalan olur.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Siz buna müzik mi diyorsunuz gençler 09 Aralık 2023 | 391 Okunma Türkiye Yüzyılı belediyeciliği İYİ olacak mı? 08 Aralık 2023 | 533 Okunma Gazze duyarlılığına selam ticarete devam 07 Aralık 2023 | 1.145 Okunma İYİ Parti'nin Üst Akla intihar saldırısı 06 Aralık 2023 | 4.092 Okunma Gazze'yi savunmanın sınırı 05 Aralık 2023 | 838 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar