Emekliye gelince tekleyen sistem

Hemen, ayaküstü, alelacele, apar topar, bir an önce, o bakanlığa sormadan ve bu başkanlığa danışmadan karar alınması lâzımdı. Türkiye'nin vakit kaybına, beklemeye tahammülü yoktu.Arkadan atlı...

Hemen, ayaküstü, alelacele, apar topar, bir an önce, o bakanlığa sormadan ve bu başkanlığa danışmadan karar alınması lâzımdı. Türkiye'nin vakit kaybına, beklemeye tahammülü yoktu.

Arkadan atlı mı kovalıyor, ne acelemiz vardı ki, demeyin. Şahlanmak, Türkiye Yüzyılı'nı başlatmak için milada yetişmeliydik.

Tek başlılık sistemine, 2018'de bu gerekçeyle geçtik.

5 yılın sonunda sabrı tükenen emekli, şimdi soruyor; hani hızlı karar alınacaktı, benim maaş zammı neyi bekliyor, niye 6 ayda ancak kararı alınabiliyor, hızlı karar almada en kısa zaman bu muydu, bir bana gelince mi aksayıp yavaşlıyor sistem?

Karar sistemi, emekliye zamma gelince ağır aksak işlemekle kalsa yine iyi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da şikayetçi. Memura verip emekliye hiçbir şey vermemenin yanlış olduğunu, bizzat söyledi. Buna rağmen karar, oradan oraya dolaşıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye Yüzyılı belediyeciliği İYİ olacak mı? 08 Aralık 2023 | 158 Okunma Gazze duyarlılığına selam ticarete devam 07 Aralık 2023 | 1.136 Okunma İYİ Parti'nin Üst Akla intihar saldırısı 06 Aralık 2023 | 4.089 Okunma Gazze'yi savunmanın sınırı 05 Aralık 2023 | 836 Okunma Kış Avrupa'ya geliyorsa biz niye üşüyoruz? 02 Aralık 2023 | 526 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar