Ekonomik bağımsızlık böyle mi kazanılıyordu?

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yurt dışında yoğun kaynak arayışlarına mola verip Meclis'e geldi. Plan ve Bütçe Komisyonunda soruları cevaplarken de haberi müjdeledi.Anadolu Ajansına göre; "şu an...

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yurt dışında yoğun kaynak arayışlarına mola verip Meclis'e geldi. Plan ve Bütçe Komisyonunda soruları cevaplarken de haberi müjdeledi.

Anadolu Ajansına göre; "şu an için özelleştirme kapsamında Elektrik Üretim A.Ş'ye ait bazı HES'lerin, bazı limanların, otoyol ve köprülerin olduğunu anlatan Şimşek, 'özelleştirme kapsamına yeni alınması planlanan herhangi bir varlık söz konusu değil" dedi.

Sırada bekliyorlarmış ama hangi santraller, limanlar ve otoyollarla köprüler özelleştirilecekti ki?

Hazine arazilerini, ihtiyaçtan satılığa çıkarma hazırlığı zaten devam ediyordu.

Din ile vatan elden gitmesin, ezanla bayrak kurtulsun diye kuru ekmekle soğana talim ettirilen halkın gözü aydın; sevinsin mi şimdi buna!

Elde avuçta son kalan ne varsa satıp savarak mı ekonomiyi düze çıkaracağız?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kış Avrupa'ya geliyorsa biz niye üşüyoruz? 02 Aralık 2023 | 181 Okunma Üst Akıl şimdi yandı 01 Aralık 2023 | 2.627 Okunma Oysa Batı'nın İsrail'le ticareti kesmesini biz de istiyoruz 30 Kasım 2023 | 676 Okunma Fatih Terim saptırması 29 Kasım 2023 | 4.159 Okunma Fonzede futbolcuların Bakan'ı 28 Kasım 2023 | 3.242 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar