İnsanlık nasıl geriye gider?

Bugünkü CHP’nin selefi olan Erdal İnönü’nün liderliğindeki SHP, (Sosyal Demokrat Halkçı Parti) Temmuz 1990’da Parti Meclisi’nde görüşerek “Doğu ve Güneydoğu Sorunlarına...

Bugünkü CHP’nin selefi olan Erdal İnönü’nün liderliğindeki SHP, (Sosyal Demokrat Halkçı Parti) Temmuz 1990’da Parti Meclisi’nde görüşerek “Doğu ve Güneydoğu Sorunlarına Bakışı ve Çözüm Önerileri” başlıklı raporu oybirliği ile kabul etti.

1-011.jpg

Raporu hazırlayan komisyonun başında SHP Genel Sekreteri Deniz Baykal vardı. Komisyonda Hikmet Çetin, Eşref Erdem, Fuat Atalay, Cumhur Keskin gibi partinin önde gelen isimleri yer alıyordu.

Raporun başlığında Kürt sorunu geçmiyordu ama içinde yeri geldiğinde “Kürt” ve “Kürt sorunu” kavramları kullanılmıştı.

Hala CHP’nin resmi sitesinde ve TBMM sayfasında bulunabilecek raporun en çarpıcı ve tartışma yaratan bölümleri ise bölgede terörle mücadele eden devletin uygulamalarının eleştirildiği tespitlerin yer aldığı paragraflardı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Altın Kayısı ödülü Yargıtay’a 30 Eylül 2023 | 81 Okunma AİHM Türkiye’ye olağan hale dönüşün yolunu gösterdi 27 Eylül 2023 | 90 Okunma Kaybettiğin Cumhurbaşkanı’na dön bir daha bak 23 Eylül 2023 | 1.609 Okunma Geriye sadece bir sigara tabakası kalmıştı 16 Eylül 2023 | 224 Okunma İnsanlık nasıl geriye gider? 12 Eylül 2023 | 128 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar