Gezi’ye hiç katılmamış bir Gezi Davası tutuklusunun mektubu

Bugünkü köşemi eski adı Silivri, yeni adı Marmara olan meşhur cezaevinden gelen bir mektuba ayırıyorum.Mektubu yazan Gezi Davası’ndan 18 yıl hapis cezası alan ve cezası Yargıtay’ın önünde olan Hakan...

Bugünkü köşemi eski adı Silivri, yeni adı Marmara olan meşhur cezaevinden gelen bir mektuba ayırıyorum.

Mektubu yazan Gezi Davası’ndan 18 yıl hapis cezası alan ve cezası Yargıtay’ın önünde olan Hakan Altınay.

Altınay, gazetecilerin, siyasetçilerin tanıdığı ünlü bir liberal sivil toplumcu, düşünce insanı.

2007’de Osman Kavala, Çiğdem Mater ile birlikte Hakan Altınay da 27 Nisan e-muhtırasına karşı yaptığımız eylemlere, çağrılara destek veren isimler arasındaydı.

Daha sonra bazen siyasi tartışmalarda karşı karşıya da geldik. Bunlara bugünden baktığımda bir kısmında Altınay haklıydı.

2008’de Açık Toplum Vakfı’nın yaptığı Binnaz Toprak’ın koordinatörlüğünde Nedim Şener ve Tan Morgül’ün görüşmelerini yaptığı Mahalle Baskısı Araştırması’nı eleştiren yazılar yazmıştım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AİHM Türkiye’ye olağan hale dönüşün yolunu gösterdi 27 Eylül 2023 | 90 Okunma Kaybettiğin Cumhurbaşkanı’na dön bir daha bak 23 Eylül 2023 | 1.608 Okunma Geriye sadece bir sigara tabakası kalmıştı 16 Eylül 2023 | 224 Okunma İnsanlık nasıl geriye gider? 12 Eylül 2023 | 128 Okunma KGB neden Selanik’teki Atatürk’ün evine sabotaj planı hazırlamıştı? 11 Eylül 2023 | 900 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar