Ellerin gitmediği CHP, elele verilen CEHAPE

Karar Gazetesi Yazarı Yıldıray Oğur'un bugünkü (09.11.2022)''Ellerin gitmediği CHP, elele verilen CEHAPE'' başlıklı yazısı.

Uzun bir aradan sonra ilk kez ne diyeceği merak edilen MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Meclis grup toplantısındaki konuşması, muhtemelen gündüz kuşağında Bahçeli’nin de müdavimi olduğu pek çok programdan daha çok reyting aldı.

AK Parti-HDP görüşmesiyle ilgili Bahçeli, masayı dağıtıp, seçime gideceğini bekleyenleri ters köşeye yatırıp “AK Parti heyetinin Meclis'te grubu bulunan HDP’yi ziyaret etmesi doğal ve doğru bir adımdır” dedi.

Tanrı Dağı kadar milliyetçi, Piazzale Michelangelo tepesi (Machievelli’nin memleketi Floransa’nın meşhur tepesi) kadar pragmatik bir liderden aksi beklenemezdi.

Zaten pragmatizmdeki ustalık eseri de bu açıklaması değildi.

Üç yıl önce İstanbul tekrar seçimleri için Öcalan’dan alınan mektubu “Teröristbaşının mektubu HDP'nin vahim sapmasına, Zillet İttifakı'na verdiği rezil desteğine itirazın, tepkinin ve bundan duyduğu rahatsızlığın eseri ve sonucudur” diyerek soğukkanlılıkla analiz ve tefsir etmiş, HDP’yi de bu mektubun gereğini yapmaya çağırmıştı.

HDP, Bahçeli’nin kapatmazsa kapatmakla tehdit ettiği AYM’nin önündeki kapatma davasında savunmasını ülkenin en milliyetçi partisinin liderinin bile kendilerini Meclis’te...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP genel merkezindeki afiş halis mi? 30 Ocak 2023 | 1.356 Okunma İktidarın en zayıf karnı; yine bir cinayet 28 Ocak 2023 | 318 Okunma Tenha bir yolda emekli bir albay annenize çarparsa… 26 Ocak 2023 | 838 Okunma Fazla mesaiye kalan bir aile… 23 Ocak 2023 | 1.554 Okunma Devletin annesine teslim ettiği genç nasıl dört yıl sonra Öcalan için kendini yaktı? 18 Ocak 2023 | 653 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar