Bir tek dağların yeri değişmemişken…

80’li ve 90’lı yıllarda tankıyla tüfeğiyle siyasetin tam ortasında duran, her lafa karışan, her gün açıklama yapan, kırmızı çizgileri aşıp yaramazlık yapan siyasetçilerin...

80’li ve 90’lı yıllarda tankıyla tüfeğiyle siyasetin tam ortasında duran, her lafa karışan, her gün açıklama yapan, kırmızı çizgileri aşıp yaramazlık yapan siyasetçilerin kulağını çeken komutanların herkes adlarını ezbere bilirdi.

İşte o yıllarda bu generallerin vesayetinden bıkan ve onlara karşı kendi laik mahallelerinden dışlanma pahasına mücadele eden bir avuç liberal demokratın bir gelecek hayali vardı:

“Bir gün gelir Türkiye’de kimse Genelkurmay Başkanı’nın adını bilmezse işte o gün Türkiye normal bir ülke olur.”

O günler geldi, bugün sokaktan bir vatandaşı çevirseniz Genelkurmay Başkanı’nın adını bilen birine rastlamak zor olur.

İşi gündemi takip etmek olan gazetecilere hatta siyasetçilere sorsanız belki Genelkurmay Başkanı’nın adını bilenler çıkar ama kuvvet komutanlarının adını bilmek için şu an bu yazıyı yazan yazar dahil Google yardımı gerekir.

Ama buna rağmen ne yazık ki liberal hayal gerçekleşmedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP genel merkezindeki afiş halis mi? 30 Ocak 2023 | 131 Okunma İktidarın en zayıf karnı; yine bir cinayet 28 Ocak 2023 | 313 Okunma Tenha bir yolda emekli bir albay annenize çarparsa… 26 Ocak 2023 | 834 Okunma Fazla mesaiye kalan bir aile… 23 Ocak 2023 | 1.533 Okunma Devletin annesine teslim ettiği genç nasıl dört yıl sonra Öcalan için kendini yaktı? 18 Ocak 2023 | 650 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar