Hüseyin Baş'ın yalvarışları ve dinlerarası diyalog

          6’lı masa geçtiğimiz günlerde yine sonuçsuz bir toplantı gerçekleştirdi. Masada oturan herkesin yüzü sirke satıyordu. Suratlar asık, moraller oldukça bozuk gözüküyordu....

          6’lı masa geçtiğimiz günlerde yine sonuçsuz bir toplantı gerçekleştirdi. Masada oturan herkesin yüzü sirke satıyordu. Suratlar asık, moraller oldukça bozuk gözüküyordu. Kemal Kılıçdaroğlu aday olmak istiyor ama masada ona sadece %0.90’lık Demokrat Parti’nin Genel Başkanı Gültekin Uysal “Kemal Kılıçdaroğlu'nun kazanabileceğini düşünüyorum” desteğini verdi. Onun dışındaki tüm parti genel başkanlarının başka bir siyasi hesapları olduğu artık netleşti. Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener arasında soğuk rüzgârların estiği artık sır değil. Kemal Kılıçdaroğlu’nun besleyip büyüttüğü Meral Akşener’in partisi şimdi Kemal Kılıçdaroğlu’nu adaylık yarışında itibarsızlaştırmanın mücadelesini veriyor. Ne diyelim Allah daha beter etsin.

          6’lı masanın son toplantı gündemlerinden birisi de BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş’ın 6’lı masayı 7’li masaya çevirme tartışmasıydı.

          Bu süreç BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş’ın "Beni Millet İttifakı'na alsınlar. Daha açık bir çağrı da olamaz" yalvarışıyla başladı.

          Bu yalvarışı-yakarışı sadece Meral Akşener gördü. Zaten yazımın odak konusu da sadece Meral Akşener’in görmesi olacaktır.

          Meral Akşener, BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş’ı ziyaret ederek, beraber kameraların önüne geçip "Hüseyin Baş televizyon programında 6'lı masada yer almak istediğini ifade etti, bir çağrıda bulundu. Ben, o 6'lı masada oturan İYİ Parti'nin Genel Başkanı olarak ayın 14'ünde yapacağımız toplantıya Sayın Baş'ın yaptığı çağrıyı getireceğim" açıklamasını yapmıştı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HDP paçasından, CHP kulağından tuttu 29 Kasım 2022 | 200 Okunma İnsan hayvandan, hayvan insandan korunmalı! 28 Kasım 2022 | 91 Okunma Suriye'de safları YPG olanlar nutuk atıyor! 25 Kasım 2022 | 99 Okunma Gevezenin çenesi durmuyor! 24 Kasım 2022 | 1.281 Okunma Kandil tahriş oluyor, HDP'nin ruh sağlığı bozuluyormuş! 23 Kasım 2022 | 155 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar