Atatürk'ün bıraktığı CHP kan ağlıyor!

          Atatürk’süz CHP yaratan Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’nin başına geldiği günden itibaren seri bir ihanet gösterisi sergiliyor. CHP’ye kaset operasyonu yapanların hedefi de zaten böyle...

          Atatürk’süz CHP yaratan Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’nin başına geldiği günden itibaren seri bir ihanet gösterisi sergiliyor. CHP’ye kaset operasyonu yapanların hedefi de zaten böyle bir CHP idi. Kemal Kılıçdaroğlu gelinen noktada başarılı oldu. CHP, Türkiye üzerinde emperyalist hedefi, mandacılık planı olanlar için kullanışlı bir siyasi figüran haline getirildi. CHP tabanında Atatürk sevgisinde samimiyeti olan insanlar elbette CHP’nin bu ihanet yürüyüşünün farkındadır. Fakat CHP’nin mevcut Genel Merkez yönetimi, CHP İl ve İlçe Başkanları, CHP milletvekillerinin hepsi Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’yi getirdiği bu hali onayladıkları partide sessizce oturuşlarından anlaşılmaktadır. Elbette bu rezil hali kendi aralarında konuşuyorlar, bu gidişatın Atatürk’e büyük ihanet olduğunu görüyorlardır. Belki de CHP’deki sessiz yığınlar yakında Kemal Kılıçdaroğlu’nun yarattığı bu Yeni CHP’yi onun başına geçireceklerdir. Bekleyelim görelim bakalım, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Yeni CHP’si nerede duvara toslayacak?

          Kılıçdaroğlu’nun, CHP’nin başına geldiği günden bu yana yarattığı CHP ortada. Şimdi de Cumhurbaşkanı adayı olarak Türkiye’yi ele geçirerek ihanet karnavalı yapma hayali kuruyor.  Geçtiğimiz günlerde Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’da onu  “Sayın Cumhurbaşkanım, yüksek teşriflerinizle sizi konuşmanızı yapmak üzere kürsüye arz ederim” şeklinde kürsüye davet etti. CHP’de oluşturulan hava, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı olacağı atmosferde ilerliyor.

          Kemal Kılıçdaroğlu’nun en büyük siyasi projesi “PKK’yı diriltmek, terörist Demirtaş’ı serbest bırakmak” olarak spota çıkmış durumdadır. Bunun örtüsü de “Helalleşme” olmuştur.

          Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu projesi içinde sadece üç-dört tane Doğu ve Güneydoğu gezisinden örnek verelim.

          Kemal Kılıçdaroğlu Diyarbakır’a gitti. Orada terör örgütü PKK’yı mutlu edecek her açıklamayı yaptı. Konuşmasında, “Selahattin Demirtaş'ı da, Osman Kavala’yı da, askeri öğrencileri de, gazetecileri de ne kadar haksızlığa uğramış onlara göre düşünce mahkûmları varsa, tamamını serbest bırakacağız. Selahattin Demirtaş ile en fazla görüşen milletvekilleri de CHP’li vekillerdir. Onu da bilmenizi isterim” açıklamasını yaptı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tiyatro, maskaralık ve evlat nutukları 26 Eylül 2022 | 22 Okunma İhanet, ihale menfaat tezgahında yoğrulanlar... 23 Eylül 2022 | 91 Okunma Yüzlerine tutulan ayna: Elazığ afişleri 22 Eylül 2022 | 1.633 Okunma Hüzünlü günlerden, sevinçli Azerbaycan günlerine... 21 Eylül 2022 | 92 Okunma Tunç Soyer, o siciline Atatürk maskesi hiç olmuyor! 20 Eylül 2022 | 138 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar