Yıldız yemekler

Şef Ömür Akkor, Anadolu’yu gezerek yazdığı ‘Komili Lezzet Seyahatnamesi’nin üçüncüsünü çıkardı. Kilis’in ‘zeytinyağlı kahke’sinden Kahramanmaraş’ın...

Şef Ömür Akkor, Anadolu’yu gezerek yazdığı ‘Komili Lezzet Seyahatnamesi’nin üçüncüsünü çıkardı. Kilis’in ‘zeytinyağlı kahke’sinden Kahramanmaraş’ın kabaklı yumurtasına, Harput’un ‘tepsi balcanı’nından Van’ın közlenmiş domates salatasına, Cizre’nin acılı bulgur pilavından Bingöl’ün ot kavurmasına kadar Anadolu yemeklerinin en özel tariflerinden oluşan kitap ciddi bir kaynak eser. Kitabın tanıtımı için Feriye’de düzenlenen gecede en çok yemekler konuşuldu.

Başta Divle Obruk Peyniri olmak üzere sunulan efsane peynirler harikaydı. Kuru patlıcan dolması, pastırma, kurutulmuş et derken hangisinden yiyeceğimizi bilemedik. Gecenin temasına uygun olarak türkü söyleyen Authentic Anatolian Project sahne aldı. Ama yine de tekrar etmek gerekirse organizasyonun yıldızı yemeklerdi.

‘FAME’ GELİYOR

Benim yaşımdakiler TRT2’de yayınlanan ‘Fame’ dizisinin “Fame, I’m gonna live forever” diye başlayan şarkısını hatırlar mutlaka. Daha sonra filmleri de çekilen dizi artık bir sahne müzikali. Dahası İstanbul’a kadar geliyor. ‘Fame’ müzikali 75. yılını kutlayan Yapı Kredi ana sponsorluğunda, 10-15 Aralık 2019 tarihleri arasında, Zorlu PSM’de sadece sekiz performans için şehrimizde olacak.

SEMT MEYHANESİ

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
20. yıl konseri 07 Aralık 2019 | 15 Okunma Yok böyle dans 04 Aralık 2019 | 26 Okunma Yıldız yemekler 30 Kasım 2019 | 22 Okunma Sektör galası 27 Kasım 2019 | 17 Okunma Arabesk gecesi 23 Kasım 2019 | 37 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar