Sezen'i görmek istiyoruz

Spotify, EQUAL programı kapsamında önce Melike Şahin, ardından Hadise ve Sibel Can’ı New York Times Meydanı’ndaki dev ekranda kullandı. Programın amacı kadın müzisyenlere pozitif ayrımcılık yapıp...

Spotify, EQUAL programı kapsamında önce Melike Şahin, ardından Hadise ve Sibel Can’ı New York Times Meydanı’ndaki dev ekranda kullandı. Programın amacı kadın müzisyenlere pozitif ayrımcılık yapıp, onların üretimlerini ön plana çıkarmak. Tabii hepimizin hoşuna gitti. Times Meydanı’ndaki bu ekranda görünmek de bir prestij meselesi haline geldi. Ancak oraya Hadise ve Sibel Can çıkıyorsa, onlardan önce orada görmemiz gereken bir isim vardı: Sezen Aksu. Sezen, Spotify’ın Türkiye’de 2020’de en çok dinlenenler listesinde ikinciydi ve ilk beşteki tek kadındı. Popüler Türk müziğinin en önemli figürü demenin abes kaçmayacağı Sezen Aksu bence orada yer almayı en çok hak eden kadın.

ACİL STİL DANIŞMANI

Yıldız Tilbe’yi birkaç yıl önce bir kulüpte izlemiştim. Uzun bir elbise giymişti. Ama belli ki bir sorun vardı, rahat hareket edemiyordu. Sonunda sahnenin biraz gerisine gitti. Ama kendisini tüm seyirci yine de apaçık görüyordu. Elbisenin üstünden iç çamaşırını yanlarından tutup yukarı çekiverdi! İyice oturttu. Oh deyip sahnenin önüne geldi ve şarkısına devam etti! Birçok sahnesinde benzer şeyler yaşayan Yıldız Tilbe önceki akşam Harbiye Açıkhava’da verdiği konserde de kıyafetiyle adeta savaşmış.

Yıldız Hanım’ın bu derdinin bir türlü bitmemesinin nedenini Instagram’daki ‘popbizde’ hesabını yöneten Kaan Ölker’den öğrendim. Meğer alışverişten hiç hoşlanmayan Yıldız Tilbe kıyafetlerini denemeden alıyormuş. Konsere çıkarken giydiğinde birkaç beden büyük gelmesini de umursamıyormuş. O yüzden de kadıncağızın üzerinde hiçbir şey sabit duramıyor! Yıldız Tilbe’ye acil bir stil danışmanı lütfen.

ONUR ÖDÜLÜ

Kozyatağı Hilton’ın içindeki Ziyade Fasıl’ın sahibi, başka birçok restoranın konsepti ve menüsünde imzası bulunan, en sevdiğim şeflerden biri Özlem Mekik, şahane bir ödül aldı. Geçtiğimiz günlerde dağıtılan Türkiye Prestij Ödülleri’nde Gastronomi Onur Ödülü’ne layık görüldü. Kistik Fibrozis Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (KİFDER) yararına düzenlenen gecede Özlem Mekik “Bu ödül ile artık ben bir KİFDER elçisi ve gönüllüsüyüm. Bu hastalıkla mücadele hepimizin boynunun borcu” dedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Doğayı sevdi kârlı çıktı 04 Aralık 2021 | 36 Okunma Tip değil yetenek 01 Aralık 2021 | 81 Okunma Madonna'dan daha mı iyi biliyorsunuz? 27 Kasım 2021 | 41 Okunma Babasının oğlu 24 Kasım 2021 | 29 Okunma Sertab neden sinirlendi? 20 Kasım 2021 | 71 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar