Sezen de konduramadı

Sezen Aksu’nun son şarkısı ‘Konduramadım’ı dinlediniz mi? Diyor ki “Ben ihtiyaca binaen aşk icat ettim/O kadar inandım ki kendi yalanıma/Beni geç koca memleketi bile ikna ettin/O seni üzer dediler/Karada yüzer...

Sezen Aksu’nun son şarkısı ‘Konduramadım’ı dinlediniz mi? Diyor ki “Ben ihtiyaca binaen aşk icat ettim/O kadar inandım ki kendi yalanıma/Beni geç koca memleketi bile ikna ettin/O seni üzer dediler/Karada yüzer dediler/Bütün alametler vardı/Ben konduramadım.” Bir şarkının yazılması, kaydedilmesi, piyasaya çıkması için en az birkaç ay geçmesi gerektiği muhakkak. Şubata kadar geri sarıyoruz ve karşımıza Defne Samyeli’nin, Cem Yılmaz’ın ihanetini kabul edişini hatırlıyoruz.

Magazin muhabirlerine demişti ki “Konduramadım. Bilmiyordum. Meğer siz haklıymışsınız”. Aralık 2019’a geri sararsak da Defne Samyeli’nin yeni parçası, Sezen Aksu imzalı ‘Ağla Ağla’ şarkısını önceki mayıs ayında aldığını öğreniyoruz. Parçaları birleştirirsek Defne Samyeli ve Sezen Aksu arasında en az bir yıldır devam eden bir yakınlık var. Bence Sezen de Defne’nin tarafını tuttu ve uğradığı ihanet için ‘Konduramadım’ şarkısını yazdı. Sözler de konuya cuk oturuyor, değil mi?

Özlenen tat

Mekanlar bir bir açılırken Tepebaşı’ndaki Klein Garten sonunda müdavimleriyle buluştu. Restoran hizmeti veren Klein Garten, üzeri açık bir teras olmasının avantajını da sonuna kadar kullanıyor. 500 kişilik kalabalıklarla eğlenilen mekanda artık arası açık masalarda oturan 150 kişi var. Ama bu hali de çok güzel.

Bir kere güneş batarken şahit olduğunuz şehir manzarası muazzam. Yemek saatinde daha hafif müziklerle başlayıp sonrasında hareketlenen ortam “İşte özlenen tat” dedirtiyor. Tabii herkes temkinli. Girişte ateşler ölçülüyor, çalışanlar maskeleri asla çıkarmıyor. Menüde enginar ezmesi, karnabahar salatası gibi vegan seçenekler de var, sigara böreği, mantı, burger gibi diğer uca uzanan yemekler de.

Bu günlerde rezervasyonsuz gitmek ise pek akıl karı değil. Çünkü kapasite konusunda çok ciddiler. Açılış gününde hatırı sayılır miktarda kişi kapıda kaldı. Klein’a girmek eskiden de pek kolay değildi. Şimdi artık iyice zorlaştı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Doğayı sevdi kârlı çıktı 04 Aralık 2021 | 51 Okunma Tip değil yetenek 01 Aralık 2021 | 81 Okunma Madonna'dan daha mı iyi biliyorsunuz? 27 Kasım 2021 | 41 Okunma Babasının oğlu 24 Kasım 2021 | 29 Okunma Sertab neden sinirlendi? 20 Kasım 2021 | 71 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar