Oyuncu alfa kuşağı

Malum gençlerin gözde mesleği artık doktorluk mühendislik değil, ‘influencer’lık. Yani hepsi gezip tozup, bunları Instagram’da paylaşma karşılığında para kazanmak istiyor. Ne güzel dünya! Bu...

Malum gençlerin gözde mesleği artık doktorluk mühendislik değil, ‘influencer’lık. Yani hepsi gezip tozup, bunları Instagram’da paylaşma karşılığında para kazanmak istiyor. Ne güzel dünya! Bu mesleğin başka bir türlüsü de ‘gamer’lık, yani oyunculuk. Siz bilgisayarda oyun oynarken insanlar sizi izleyecek, siz de bundan para kazanacaksınız.

Bu da çok güzel! E-spor denilen bu oyunların dünyada 600 milyon seyircisi var. Oyuncuların ise çoğunluğu 14-17 yaş arasında. Forbes dergisinin verilerine göre dünyanın en zengin gamer’ı 29 yaşındaki Tyler Blevins’in serveti 17 milyon dolar! Oturduğun yerden bu parayı kazanmak çekici olsa gerek.

Elektronik oyun ekipmanı satışı konusunda uzmanlaşan incehesap.com’un kurucu ortağı Nurettin Ezen e-sports etkinliklerine destek verdiklerini ve bizden de ünlü gamer’lar çıkabileceğini söylüyor. Erzen “Bugün ülkemizdeki aktif e-sporcular, ağırlıklı olarak 1995 yılı sonrasında doğan Z kuşağından oluşuyor.

Ancak arkalarından yepyeni bir nesil geliyor: Alfa kuşağı. Yalnızca e-sporcuların değil, sektör etrafında yepyeni meslekler edinenlerin de yükselmesine tanıklık edeceğiz” diye düşünüyor.

TELEFONLARCA

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tip değil yetenek 01 Aralık 2021 | 78 Okunma Madonna'dan daha mı iyi biliyorsunuz? 27 Kasım 2021 | 41 Okunma Babasının oğlu 24 Kasım 2021 | 29 Okunma Sertab neden sinirlendi? 20 Kasım 2021 | 70 Okunma Tilkiler 17 Kasım 2021 | 47 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar