Minik Konsey

Bu hafta konseyde magazin değil mekanlar var. Mekan, marka ve proje danışmanı Didem Özgen ile yeme içme ve ağırlama sektörünün durumu hakkında biraz spekülasyon yaptık. EN ERKEN HAZİRANRestoran ve kafeler 17 Mayıs'ta...

Bu hafta konseyde magazin değil mekanlar var. Mekan, marka ve proje danışmanı Didem Özgen ile yeme içme ve ağırlama sektörünün durumu hakkında biraz spekülasyon yaptık.

EN ERKEN HAZİRAN

Restoran ve kafeler 17 Mayıs'ta bitecek kapanmadan sonra açılacak mı? Yazın sezon nasıl geçecek?

ALKAPAR: Dediğim gibi spekülasyon yapıyoruz ama bu kapanmanın amacı zaten normale dönmek. Rakamlar düşünce tabii ki açılacaklar ve ben 19.00, 22.00 değil direkt geceyarısına kadar izinle açılacaklarını düşünüyorum. Bu yaz kimse içeri girmeyecek. Ancak geçen seneki gibi tedbirler elden bırakılırsa yine kapanırız. Bu kez aşı şansımız var ama yine de emin olamıyorum.

DİDEM: Valla piyasada konuşulan şu ki restoran ve kafeleri 1 Haziran’dan önce açmayacaklar. Her türlü sosyal temas alanları açıkken hep en sona restoranlar kalıyor. Ege ve Akdeniz geçen yaz olduğu gibi sezonu rahat geçirecek ve işletmeler para kazanabilecek. Şu an aşılamada sadece turizm belgeli restoran ve otellerin personeli öncelikli. Bunun kapsamını genişletip tüm yiyecek içecek işletmelerinin çalışanlarına aşı yaparlarsa çok daha sağlıklı bir yaz geçirebiliriz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yönetmenden duble veto 23 Ekim 2021 | 12 Okunma Çıkaramadığım ünlüler 20 Ekim 2021 | 32 Okunma Kadın golfçüler sahada 16 Ekim 2021 | 40 Okunma Skandallar festivali 13 Ekim 2021 | 79 Okunma Go Aleyna go! 09 Ekim 2021 | 59 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar