Metiner dönüyor

Bir 90’lar delisi olarak o dönem çıkan her şeyi dinlerdim. Metiner’in sözü müziği İlhan Şeşen’e ait olan ‘Gördüğüme Sevindim’ şarkısını hepiniz...

Bir 90’lar delisi olarak o dönem çıkan her şeyi dinlerdim. Metiner’in sözü müziği İlhan Şeşen’e ait olan ‘Gördüğüme Sevindim’ şarkısını hepiniz hatırlarsınız. Metiner 1995’te standartların üstünde çok kaliteli bir albüm yapmıştı.

Ünlü müzisyenlerle çalışmış, kliplerini de dönemin en iyi yönetmenleri çekmişti. Geçtiğimiz günlerde Metiner ile Nişantaşı’ndaki Sess’te karşılaştım. Tabii hemen “Neden yeni bir şarkı yapmıyorsun?” diye sordum. “O kadar çok böyle istekler alıyorum ki sonunda bir single yapmaya karar verdim” dedi. Metiner şu an müziğe dönmesine değecek bir şarkı arayışı içindeymiş. Valla en çok ben bekliyorum merakla.

KADINLARI RAHAT BIRAKIN

Kadın şarkıcıların sahne kıyafetleri herkese dert oldu. Muhabirler de hazır böyle hararetli bir konu bulmuşken herkese mikrofon uzatıp bu dekolte meselesini soruyor. Üzerine vazife olan da olmayan da konuşuyor. İki cephe oluşmuş durumda.

Bir taraf “Kadınları rahat bırakın, istediklerini giysinler” diyor. Aralarında birçok kadının da olduğu diğer taraf ise “Müzik önemli, oralarını buralarını açmasınlar” noktasında. Bunun kararını siz değil, seyirci verecek. Ne zaman Hande Yener’in, Gülşen’in konserleri boş geçer anlarsınız ki toplum sizden yana. Ama o mekanlar, o koltuklar dolduğu müddetçe, onay gerekli yerden gelmiş demektir zaten. Zeki Müren’i de zamanında sahne kıyafetleri yüzünden topa tutanlar olmuş. Tarih kimi hatırlıyor? Onun renklerine katlanamayanları mı, Zeki Müren’i mi?

ÇOCUKLAR KİTAP OKUSUN

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tavuklar düşünsün 26 Ocak 2022 | 18 Okunma Deri modası podyumda 22 Ocak 2022 | 16 Okunma Küçük çaplı maceralar 19 Ocak 2022 | 22 Okunma Öpüşme açısı 15 Ocak 2022 | 35 Okunma Metiner dönüyor 12 Ocak 2022 | 185 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar