Küçük çaplı maceralar

Posta Gazetesi Yazarı Uğur Akpınar'ın bugünkü (19.01.2022)''Küçük çaplı maceralar'' başlıklı yazısı.

Oğuzhan Koç yemek yediği mekanın kapısında habercilerin olduğunu duyunca otopark kapısından kaçmaya çalışmış. Bu arada aracı apartmanın kolonuna çarpmış falan. Gereksiz hareketler. Derdi de Demet Özdemir ile ayrılığı hakkında sorulardan kaçmakmış. Muhabirler kimsenin kafasına silah dayamıyor. Birçok ünlü “İyi akşamlar” deyip aracına biniyor, ağzını açmıyor. Böyle bir yol varken küçük çaplı maceralara ne gerek var? Sanki ilk ayrılan ünlüler bunlar.

KAFAYI TAKTIM

Kafayı bir konuya taktım. Hesaplıyorum, topluyorum, çarpıyorum sonuca ulaşamıyorum. Serdar Ortaç “Borçlarım bitti, oh rahatladım” dedi biliyorsunuz. Sadece 2 ay önce 10 milyon TL bankalara, 600 bin TL eski eşi Chloe’ye ödemesi gereken bir miktar olduğu söyleniyordu. Şimdi doğruya doğru, adam 2 aydır sahnelerde. Bakın cömert bir hesaplama yapalım. 8 haftada 16 konser vermiş olsun.

Hepsinden 200 bin TL alsa 3 milyon 200 bin yapar. Yılbaşı konserinden de 350 bin TL aldığı söylendi. 3 buçuk milyonu biraz geçer. Geriye kalan 7 milyon TL nereden geldi çok merak ediyorum. Gayrimenkul mü sattı, bitcoin’den mi kazandı acaba? Bir ihtimal daha var, o da kumar mı dersin? Bu kez kazanmış olabilir mi Serdar Ortaç? Neyse, sonuçta bir şekilde borcu bitmiş. Geçmiş olsun.

İYİ GELİYOR

Kalben ‘Eski Dünyanın Yangını’ adlı yeni albümünü ve kitabını aynı gün çıkardı. Kitabı okumak için sabırsızlanıyorum ama albümü dinledim. Açılış şarkısı ‘Karasinek Senfonisi’, Rus besteci Rimsky-Korsakov’un meşhur klasik müzik parçası ‘Yaban Arısının Uçuşu’nu anımsattı. Alternatif müziğin iyi örneklerinden biri olan albümdeki düzenlemeler kaliteli ve özenli. Kalben albüm boyunca belli bir çizgide ilerleyen bu ‘sound’u şahane bir şekilde sahiplenip sözlerini bu müziklerin etrafına ilmek ilmek dokumuş adeta.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Müjdeli haber 02 Mart 2022 | 77 Okunma Etin lezzetlisi 26 Şubat 2022 | 50 Okunma Hülya Avşar'dan 800 bin TL şoku 26 Şubat 2022 | 166 Okunma Dürüstlük 23 Şubat 2022 | 53 Okunma Hayvan sevgisi 19 Şubat 2022 | 51 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar