Kelebek'in kazananı

47. Altın Kelebek ödül töreni eksik kaldığı son 2 yılın acısını çıkararak tüm görkemiyle geçen pazar gerçekleşti. Ünlü kadınlar Oscar’a gidermişçesine...

47. Altın Kelebek ödül töreni eksik kaldığı son 2 yılın acısını çıkararak tüm görkemiyle geçen pazar gerçekleşti. Ünlü kadınlar Oscar’a gidermişçesine hazırlanmışlar, bazıları şık bazıları rüküş, gösterişli kıyafetlerini giymişti. Erkekler ise bu konuda biraz sıkıcıydı. Törenin en can alıcı noktası bence Edis’in sahne şovuydu. Amerika’daki ödül gecelerinde sahneye çıkan sanatçılar şov maliyetini kendileri karşılıyor. Gerekiyorsa özel dekor, kostümler, dansçılar derken bazen bir konser kadar pahalıya mal oluyor.

Bu işe hem para yatırmak hem emek harcamak gerekiyor. Ne kadar uzun saat prova yaparsanız o kadar iyi bir gösteri sunarsınız. Bu demek oluyor ki müzisyenlere ve dansçılara da o kadar uzun süre para ödemek zorunda kalırsınız. Edis bu anlamda kendine yatırım yapmış.

Hem kostüm hem de şov kalitesi anlamında Türkiye’de gördüğümüz en iyi örneklerden biriyle karşımıza çıkmıştı. ‘Peri’yi seslendiren Ece Mumay için ise aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Kostümler çok özensiz ve dansçı senkronizasyonu zayıftı. Bunlar biraz önce söylediğim gibi hem para hem de emek işleri. İkisini de harcamadan olmuyor.

DEMET’İ GÖREMEDİK

Demet Özdemir’in dans gösterisini nasıl buldunuz peki? Video mapping denilen bir teknikle yıllardır yapılan bu yarı dijital gösteri türü bizim için yeni biraz. Şık ve keyifliydi ancak Demet Özdemir ve dansçılar o kadar karanlıkta kaldı ki kendilerini göremedik. Neden? Çünkü orada da ışık gücü daha yüksek projektörler olmalıydı ki Demet’i aydınlatacak ışıklar karşısında görüntüler kaybolmamalıydı. Yani işin içine yine paralar, maliyetler girdi. Olsun bu kadarı da fena değildi.

YOZLAŞMAYIN

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Öpüşme açısı 15 Ocak 2022 | 33 Okunma Metiner dönüyor 12 Ocak 2022 | 182 Okunma Bu yıl neler dinleyeceğiz? 08 Ocak 2022 | 23 Okunma Virüslü setler 05 Ocak 2022 | 58 Okunma 2021 magazini 01 Ocak 2022 | 23 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar